کد خبر: 4076481
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۲

امدادرسانی به 2600 حادثه‌دیده سیل و آبگرفتگی در یزد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: بیش از 2 هزار و 600 نفر متأثر از سیل و بارندگی‌های اخیر از خدمات امدادی این جمعیت استفاده کردند.

امدادرسانی به حادثه‌دیدگان سیل و آبگرفتگی در یزدبه گزارش ایکنا از یزد، محسن حرازی‌زاده یزدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، 15 مردادماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از 2 هزار و 600 نفر متأثر از سیل و بارندگی‌های اخیر از خدمات امدادی این جمعیت استفاده کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران 13 شهر و شهرستان و روستا این استان بدون هیچ گونه وقفه‌ای در حال امدادرسانی بوده و هستند تصریح کرد: با توجه به شدت بارندگی‌ها و آب گرفتگی‌های معابر و منازل بیش از 110 مورد تخلیه آب از منازل توسط نیروهای امدادی صورت گرفته است.

حرازی‌زاده بیان کرد: بیش از 10خودرو گرفتار در سیل رهاسازی و800 خانوار توسط امدادگران هلال احمر امدادرسانی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه 825 نفر اسکان در محل‌های اسکان اضطراری اسکان یافتند بیان کرد: پنج نفر در این حوادث فوت و 20 نفر نجات و به مکان امن منتقل شدند.

حرازی‌زاده گفت: در کنار این حوادث سیل در اکثر شهرستان‌ها و خود شهرستان یزد همچنین عملیات جستجو و نجات بیش از 16 نفر از کویر و یک نفر گم‌شدگی در ارتفاعات شواز را داشتیم که تیم‌های امدادی و تیم واکنش سریع هلال احمر به محل حادثه اعزام و این افراد پیدا و به مکان امن منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات در نقاط مختلف استان با توجه به گزارش‌های اتفاق افتاده صورت گرفت تصریح کرد: در طی 72 ساعت (سه روز عملیات امداد و نجات) 175 نفر روز نیروی امدادی و 67 نفر روز پرسنل در قالب 65 تیم روز با 63 خودرو امدادی اعم از آمبولانس، خودرو امدادی کمک‌دار سبک، آرگو و کامیون با بیش از 70 موتور پمپ و کف‌کش خدمت رسانی کردند.

این مقام مسئول گفت: تاکنون اقلام امدادی مورد نیاز شامل 120 بسته غذایی، 800 تخته پتو و چادر امدادی و موکت و نایلون توسط جمعیت هلال احمر در بین  خانوارهای آسیب دیده از سیل توزیع شده است.

حرازی‌زاده با اعلام اینکه لازم است که مردم در زمان بارش از ترددهایی که منجر به بروز حادثه شود، پرهیز کرده و از حضور در کنار رودخانه‌ها و یا اماکنی که سیل در جریان است خودداری کنند بیان کرد:  تلفن گویا 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر بیست و چهار ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به آسیب دیدگان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha