کد خبر: 4076983
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲

اولین حسینیه گردشگر در یزد راه‌اندازی شد

اولین حسینیه گردشگر با حضور استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی یزد و جمعی از گردشگران خارجی در حسینیه شاهزاده فاضل افتتاح شد.

حضور گردشگران خارجی در عزاداری یزدبه گزارش ایکنا از یزد، اولین حسینیه گردشگر، 17 مردادماه با حضور مهران فاطمی استاندار، احمد آخوندی مدیرکل میراث فرهنگی یزد و جمعی از گردشگران خارجی در حسینیه شاهزاده فاضل افتتاح شد.

سید حسن حسینی، مسئول کارگروه گردشگری مذهبی استان یزد در این مراسم اظهار کرد: خدمات‌دهی و راهنمایی گردشگران داخلی و خارجی از جمله فعالیت‌های این حسینیه است و تا پایان ماه صفر این خدمات ارائه می‌شود.

حسینی ادامه داد: امسال با همکاری نهادهای مربوطه از جمله میراث فرهنگی یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، کمیته گردشگری مذهبی و اداره اوقاف برنامه‌های متنوعی برای گردشگران خارجی تدارک دیده شده است.

وی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه صفر بیش از هزار گردشگر خارجی از ٣٠ کشور دنیا به تماشای برنامه‌های مذهبی در یزد حضور یابند.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران بیان کرد: سینه‌زنی و پخت آش نذری و همچنین کارگاه‌های معرفی امام حسین(ع)، عاشورا، روضه‌خوانی، نخل‌برداری و تعزیه در شهرستان‌های تفت، مهریز، اشکذر و اردکان از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای گردشگران خارجی است.

حسینی گفت: بسته‌های فرهنگی و مذهبی و ماکت نخل و کتابچه‌هایی به زبان انگلیسی در این ایام  بین گردشگران خارجی توزیع شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha