کد خبر: 4077681
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

مسابقه «فهم نور» با ساختاری جدید رونمایی می‌شود

مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان یزد از برگزاری 120 شماره مسابقه «فهم نور» تاکنون خبر داد و گفت: مرحله دوم این مسابقه مجازی با ساختاری جدید همزمان با یکی از مناسبت‌های مذهبی مجدد فعالیت خود را آغاز می‌کند.

حمیدرضا مطهریان، مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان یزدحجت‌الاسلام حمیدرضا مطهریان، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا از یزد با اشاره به برگزاری مسابقه فهم نور در استان اظهار کرد: تاکنون 120 شماره این مسابقه از ابتدای قرآن تا پایان سوره ناس به صورت هفتگی برگزار شده که بیش از 37 هزار کاربر در این دوره از مسابقات شرکت کرده‌اند و 20 میلیون تومان جایزه نقدی به برترین‌های این مسابقه اهدا شده است.

وی ادامه داد: این مسابقه به صورت مجازی و هفتگی براساس یکی از حزب‌های قرآن و به همت اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد و همکاری اوقاف و امورخیریه شهرستان یزد برگزار شده که در شماره 120 به ایستگاه پایانی رسید.

مطهریان افزود: ان‌شاءالله و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، قرار است مرحله دوم مسابقه فهم نور با تغییراتی روبرو و ساختاری جدید که همه اقشار مختلف بتوانند در این مسابقه شرکت کنند، همزمان با یکی از مناسبت‌های مذهبی مجدد فعالیت خود را آغاز کند.

مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان یزد برگزاری مسابقه «قرآن صاعد 1 و 2» با محوریت صحیفه سجادیه را از دیگر مسابقات اجرا شده به همت این اتحادیه در سال گذشته برشمرد که با شرکت بیش از 1200 نفر همراه بود و 6 میلیون تومان جایزه نقدی به برگزیدگان نیز اهدا شد.

مطهریان بیان کرد: البته در سال‌های گذشته مسابقات با عناوین «بیرق»، «شفق»، «سقا» و ... توسط این اتحادیه برگزار شده و ان شاءالله مسابقات متعددی به صورت مجازی تداوم خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان یزد با اشاره به اینکه امسال و با تأکید استاندار محترم یزد در زمینه تربیت چهار هزار حافظ قرآن به نیت چهار هزار شهید استان و برگزاری چهار هزار جلسه قرآنی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد گفت: در این زمینه جلسات متعددی برای تحقق این مهم برگزار شده است البته برگزاری جلسات خانگی قرآنی مورد تأکید این اتحادیه است و امیدواریم بتوانیم در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه بویژه در بین نسل جوان گام‌های مؤثری برداشته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha