کد خبر: 4078808
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹

دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه در یزد آغاز شد

دوره «تربیت مربی صحیفه سجادیه» به منظور آشنایی کودکان با این کتاب معنوی در قالب کودک، دعا و صحیفه به همت مؤسسه نورالظاهر یزد در محل تالار فرهنگ اداره کل ارشاد یزد آغاز شد.

دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه در یزدبه گزارش ایکنا از یزد، دوره «تربیت مربی صحیفه سجادیه» به منظور آشنایی کودکان با این کتاب معنوی در قالب کودک، دعا، صحیفه، امروز، 26 مردادماه به همت مؤسسه قرآن و عترت نورالظاهر در محل تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز و تا عصر امروز ادامه دارد. 

احسان عابدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در آیین افتتاحیه این دوره اظهار کرد: یکی از اقدامات این نهاد در زمینه صحیفه سجادیه برگزاری دوره‌‌ها و کارگاه‌های آموزشی به منظور تبلیغ و ترویج مفاهیم صحیفه سجادیه است.

وی ادامه داد: دوره‌ای که امروز در حال برگزاری است، تربیت مربی صحیفه سجادیه ویژه کودکان و نوجوانان است که خوشبختانه جمع قابل توجهی از بانوان در این دوره حضور یافتند.

عابدی بیان کرد: ان‌شاءالله این افراد در آموزش‌هایی که فرا گرفته‌اند آماده می‌شوند تا شبکه‌ای از مبلغان و مروجان صحیفه سجادیه در استان و در حوزه کودک و نوجوان تشکیل دهند و شاهد برنامه‌های خوبی در زمینه صحیفه سجادیه باشیم.

اکرم شبانی‌زاده، مدیر مسئول مؤسسه قرآن و عترت نورالظاهر یزد و مؤسس مهد آوای قرآن نیز در حاشیه این مراسم گفت: با توجه به اینکه یزد به عنوان پایتخت صحیفه سجادیه معرفی شده و برای گسترش مفاهیم صحیفه سجادیه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه طرح‌ریزی شد تا بانوان در این دوره از اساتید مجرب بهره‌مند شده و مروج این مفاهیم در استان بویژه کودکان و نوجوانان باشند.

وی آشنایی با دعاهای متناسب با فضای ذهنی کودکان، اصول بیان معارف دینی برای کودکان و اصول بیان معارف صحیفه سجادیه برای کودکان را از عناوین اصلی این دوره بیان کرد و گفت: در پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهی نامه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha