کد خبر: 4089064
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶

آغاز اجرای طرح گذر فرهنگی ـ مذهبی در یزد

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد از آغاز اجرای طرح گذر فرهنگی و مذهبی شهر یزد در کوچه 19 بلوار پاسداران خبر داد.

محمدعلی اعتباری، شورای اسلامی شهر یزدبه گزارش ایکنا از یزد، محمدعلی اعتباری، رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد، امروز، 10 مهرماه در جلسه این کمیسیون گفت: با توجه به اینکه کوچه ۱۹ بلوار پاسداران عرض مناسبی دارد و همچنین دوطرف کوچه مسکونی نیست، با تصویب شورای اسلامی شهر یزد، در حال تبدیل به گذر فرهنگی و مذهبی شهر یزد است.

اعتباری ادامه داد: گذر فرهنگی مذهبی، یک گذر است به معنای اینکه پیاده راه خواهد بود، دوم اینکه محلی است که در آن فعالیت‌های فرهنگی، هنری، سنتی و مذهبی مربوط به شهر انجام می‌شود و سوم اینکه محلی برای ایجاد مجموعه‌ای از کسب و کارهای فرهنگی و هنری است.

به گفته وی با اجرای این طرح شهروندان می‌توانند برای پیاده‌روی، تفریح و بازدید و استفاده از فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی از این گذر استفاده کنند.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: علاوه بر اجرای جشن‌های مردمی و برپایی بازارهای محلی، نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌ها، با توجه به سابقه ۳۰ ساله پخت آش مبنی بر طبخ آش امام حسینی در این محل، این مراسم  با توجه به مناسبت‌های مذهبی ادامه خواهد داشت.

یادآور می‌شود این گذرگاه ۲۴۰ متر طول و ۱۲ متر عرض دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha