کد خبر: 4089311
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۸

42 عنوان‌ برنامه همزمان با هفته ملی کودک در یزد برگزار می‌شود

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد گفت: به مناسبت هفته ملی کودک 42 عنوان برنامه پیش‌بینی شده که در سطح شهرستان‌های استان اجرایی خواهد شد.

عالیه قوامی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، عالیه قوامی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد با اشاره به هفته ملی کودک، از 16الی 22 مهرماه اظهار کرد: 42 ویژه ‌برنامه در طول این هفته اجرایی خواهد شد.

وی شعار امسال هفته ملی کودک را «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» بیان کرد و افزود: ویژه ‌برنامه‌های این هفته در استان یزد از چهاردهم مهرماه با برگزاری نمایشگاه تخصصی آثار و دست سازه‌های اعضای کانون پرورش فکری آغاز می‌شود.

قوامی؛ برگزاری نشست با خیران کانون‌ساز و کانون‌یار استان، برگزاری کارگاه بازی‌های خلاق، ویژه برنامه پرواز بادبادک‌ها در پارک کوهستان یزد، رونمایی از نماد صلح با همکاری خانه صلح ایران و آغاز فستیوال فیلم‌ها و انیمیشن‌های کانون در مراکز سطح استان را از دیگر برنامه‌های هفته کودک در این استان برشمرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد از آغاز به‌کار تماشاخانه سیار کانون در این هفته خبر داد و گفت: این تماشاخانه برای اجرای ویژه برنامه‌های خاص و نمایش‌های کانون جهت کودکان مناطق محروم و روستایی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی ادامه داد: دیدار اعضای کانون پرورش فکری با مسئولان ارشد استان، نمایش فیلم توسط کتابخانه‌های سیار در روستاهای استان، شادپیمایی کودکان در اردکان، بازی‌های فکری کودکانه در اردکان، بازدید کودکان از موزه‌ها و ... از دیگر برنامه‌های کانون در طول هفته کودک است.

قوامی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «قلعه مکتب مروست» اظهار کرد: تعدادی از کودکان دیروز که مفاخر امروز و غیرساکن در شهرستان تازه تأسیس مروست هستند، به دعوت کانون و در قالب این ویژه برنامه طی مدت سه روز تجارب خود را با کودکان زادگاهشان به اشتراک خواهند گذاشت.

وی از آغاز مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره قصه‌گویی از ۲۵ مهرماه و به مدت سه روز در یزد خبر داد و گفت: این مرحله از رقابت‌ها با حضور برترین قصه‌گویان استان در مجتمع فرهنگی هنری کانون برگزار خواهد شد و برگزیدگان به مرحله منطقه‌ای معرفی می‌شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد یادآور شد: هم اکنون ۱۸ مرکز ثابت، چهار کتابخانه سیار، یک کتابخانه پستی و پیک امید در استان فعالیت دارند و البته مرکز شماره چهار مرکز فراگیر ویژه کودکان خاص در حال فعالیت است.

قوامی با اشاره به اینکه به جز شهرستان اشکذر، تمامی شهرستان‌های استان یزد دارای مرکز فرهنگی و هنری کانون هستند گفت: زمین این مرکز ۱۲ سال پیش توسط یکی از خیران به کانون اهدا و کلنگ احداث مرکز کانون در آن سال به زمین زده شد و اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما این پروژه همچنان نیمه کاره باقی مانده و برای تکمیل ساختمان به چهار میلیاردتومان نیاز است که در صورت تأمین اعتبار نقدی می‌توان به افتتاح این مرکز در دهه فجر امسال امیدوار بود.

وی با اشاره به اینکه در شهر یزد نیز اکنون پنج مرکز فرهنگی و هنری کانون در حال فعالیت هستند، نیاز به چهار مرکز دیگر در برخی مناطق را یادآور شد که در صورت تحقق آن می‌توان پاسخگوی نیاز کودکان و نوجوانان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha