کد خبر: 4089638
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵

یزد، میزبان چهارمین همایش بین‌المللی گردشگری و معنویت می‌شود

استاندار یزد از برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی گردشگری و معنویت به میزبانی این استان خبر داد.

مهران فاطمی، استاندار یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌ عمومی استانداری، مهران فاطمی، استاندار یزد، 11 مهرماه در نشست شورای توسعه گردشگری استان یزد؛ گردشگری را یکی از مزیت‌ها و فرصت‌های استان دانست و اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهم در حوزه گردشگری، گردشگری مذهبی و معنوی است که برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی گردشگری و معنویت به میزبانی یزد می‌تواند سبب معرفی بیش از پیش ظرفیت‌های استان در این حوزه شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره باید با نگاه به ظرفیت‌های استان برگزار شود بیان کرد: ظرف مدت یک هفته تا ده روز آینده، جلسه‌ای فیما بین مدیرکل میراث فرهنگی، شهردار یزد، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و نماینده بخش خصوصی با دبیرعلمی همایش برگزار و چارچوب اجرایی کار تدوین شود.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت تشکیل شورای توسعه گردشگری شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران اشاره کرد و گفت: با توجه به ابعاد مختلف فرهنگی، زیرساختی و اقتصادی حوزه گردشگری و بین بخشی بودن مسائل آن، ایجاد شورایی جهت ایجاد هماهنگی‌های فرابخشی در این حوزه ضروری است.

فاطمی با بیان اینکه نقش شورای توسعه گردشگری هدایت، حمایت و تسهیلگری است، افزود: در قالب نشست‌های شهرستانی این شورا باید نقشه راه گردشگری شهرستان‌ها درصورت وجود؛ بازنگری و در صورت عدم برخورداری از آن؛ تدوین و نقش هر بخش در فعالسازی ظرفیت‌های گردشگری شهرستان‌ها تعیین شود.

وی با بیان اینکه قرارگیری برنامه‌های این حوزه بر روی کاغذ و در حد راهبرد و سیاست پذیرفتنی نیست، گفت: در نشست‌های شورای توسعه گردشگری شهرستان‌ها باید موانع پیش روی رشد ظرفیت‌های گردشگری شناسایی و برای حل آن چاره اندیشی شود و از فعالیت‌های فعالان این بخش حمایت و توزیع تسهیلات با تمرکز بر مناطق کمتر برخوردار باشد.

استاندار یزد ادامه داد: با برگزاری جلسات منظم و تمرکز و وقت‌گذاری بر موضوعات حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، می‌توان راهکارهای میانبر و طرح‌های نو و خلاقانه خلق و پیشرفت‌های معناداری در این حوزه ایجاد کرد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به گزارشات ارائه شده در جلسه پیرامون مصوبه جلسه قبل این شورا در خصوص «تحویل کارت بازرگانی افراد و شرکت‌ها در یزد» اشاره و تصریح کرد: واحدهای تولیدی مستقر در هر استان، باید کارت بازرگانی خود را از اتاق بازرگانی همان استان دریافت کنند تا عواید حاصل از فعالیت آن‌ها به استان برگردد.

وی بر گفتگو و اقناع سازی مدیران واحدهایی مستقر در استانِ دارای کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی تهران جهت انتقال کارت بازرگانی واحد مربوطه به استان تأکید و تصریح کرد: با هماهنگی با اتاق بازرگانی استان از ظرفیت‌های این بخش در برگزاری نمایشگاه‌ها و اجرای پروژه‌های حوزه گردشگری و سایر موارد مرتبط بخش خصوصی استفاده خواهد شد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش «تولید محتوا» را یکی از مسائل بسیار مهم در حوزه گردشگری و معرفی استان یزد در سطح ملی و بین المللی برشمرد و گفت: یکی از ظرفیت‌های قانون بودجه 1401، احتساب سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری؛ به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی است که از این ظرفیت تا سقف ۵۰ میلیارد تومان برای اهداف این بخش استفاده خواهیم کرد.

فاطمی در پایان اضافه کرد: برنامه‌های حوزه گردشگری استان را متناسب با ملاحظات فرهنگی استان دنبال می‌کنیم تا در این حوزه ارزش فرهنگی و اقتصادی و بین المللی برای استان تولید کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha