کد خبر: 4089784
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸

موزه علمای استان یزد ایجاد شود

مسئول هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد گفت: با توجه به اینکه علمای یزد جزو سرمایه‌های بی‌نظیر استان محسوب می‌شوند، لازم است تا تشکیل موزه علمای استان در دستور کار مرکز استاد و کتابخانه ملی باشد.

نشست مدیرکل اسناد ملی با مسئول هیئت انصار ولایت یزدبه گزارش ایکنا از یزد، سعید زارع، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد، 12 مهرماه در نشست با حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد، مسئول هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد با بیان گزارشی از مهمترین اقدامات این سازمان بویژه در حوزه مستندسازی آثار بیوت علمای استان اظهار کرد: هدف از برگزاری دیدارهای چهره به چهره با مفاخر فرهنگی استان، بررسی راهکارهای تمدن‌سازی و تاریخ‌سازی از بستر اسناد و مدارک تاریخی در این سازمان است.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد، مسئول هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد نیز در این نشست با بیان اینکه تعریف سند برای عوام مردم جامعه یکی از مهمترین راهکارهای شناساندن این مرکز و اعتمادسازی برای اهدای اسناد است گفت: برگزاری نمایشگاه‌های اسنادی و تدوین تاریخچه اسلام بوم یزد می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های تحقیقاتی مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد در دستور کار قرار گیرد.

وی با تقدیر از اقدامات ارزنده مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان در مستندسازی آثار بیوت علمای یزد افزود: از آنجا که علمای یزد جزء سرمایه‌های بی‌نظیر استان محسوب می‌شوند، لازم است تا تشکیل موزه علمای استان نیز از دیگر اقدامات این مرکز در آینده باشد.

یادآور می‌شود در ادامه این جلسه پیشنهادات و راهکارهای ارتقا کمی و کیفی مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد هیئت انصار ولایت همکاری‌های لازم را در زمینه مستندسازی تاریخچه این هیئت با مرکز اسناد داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha