کد خبر: 4089952
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵

وقف علمی متناسب با نیاز جامعه توسعه یابد

استاندار یزد وقف را یکی از کارسازترین شیوه‌ها برای هدایت تمکن مالی افراد متمکن به عنوان صدقه جاریه در خدمت نیازهای جامعه دانست و گفت: وقف علمی؛ به عنوان اقدامی نوآورانه و مبتکرانه متناسب با نیاز جامعه، باید توسعه یابد.

استاندار یزد وقف را یکی از سالم‌ترین و کارسازترین شیوه‌ها برای هدایت تمکن مالی افراد متمکن در قالب احسان ماندگار و صدقه جاریه در خدمت به مردم و نیازهای جامعه دانست.

وی با اشاره به تأکید ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر دو مسئله «عمل امینانه نیت واقفان» و «توسعه وقف در حوزه‌های مختلف» بیان کرد: امروز «نوآوری»، «فناوری»، «تحقیق و پژوهش» و «آموزش» از موضوعات بسیار مهم تلقی می‌شوند لذا وقف علمی به عنوان اقدامی نوآورانه و مبتکرانه متناسب با نیاز جامعه، باید توسعه یابد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به برخی از طرح‌های سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اشاره کرد و افزود: طرح و برنامه‌های این مجموعه جهت برگزاری جلسات ویژه برای آن‌ها و برداشتن موانع احتمالی موجود در مسیر سرمایه‌گذاری، به معاونت هماهنگی امور اقتصادی ارائه شود.

استاندار یزد با اشاره به لزوم احیای وقف، بهره‌وری حداکثری آن و فراهم‌سازی زمینه سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در این حوزه گفت: در راستای تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران به حضور پررنگ در این حوزه، باید مشوق‌ها و تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

وی همچنین سند دار شدن موقوفات و تعیین مرز دقیق موقوفات در بستر GIS را اقدام بسیار ارزشمندی دانست و گفت: ورود حتی یک وجب از ملک وقف به حریم خانه و ملک مردم آن را شبهه ناک می‌کند، اموال مردم نباید دچار شبهه شود.

فاطمی در ادامه به بلاتکلیفی طرح‌های توسعه بقاع متبرکه استان اشاره کرد و افزود: در صورت امکان از ظرفیت مدیران استانی و شهرستانی در هیئت امنای بقای متبرکه استفاده شود تا موانع و مشکلات پیش روی اجرای طرح‌ها در حداقل زمان برداشته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha