کد خبر: 4094035
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷

راه‌اندازی موزه فرش‌های ارزشمند و قدیمی در یزد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر یزد از ایجاد موزه فرش‌های قدیمی و ارزشمند و بوستان فرهنگی تفریحی با همکاری بنیاد مستضعفان در یزد خبر داد.

سید ناصر حیدری، شورای شهر یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی شورای شهر، حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری، نایب رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به مصوبات جلسه نود این شورا گفت: در جلسه علنی شورا گزارش شهردار از درآمد و هزینه 6 ماهه شهرداری مطرح و جهت ارائه به فرمانداری در صحن شورا به تصویب اعضا رسید.

حیدری در خصوص املاک معوض بین شهرداری و بنیاد مستضعفان نیز گفت: برخی از سالن‌های کارخانه جنوب که در اختیار شهرداری قرار دارد، متأسفانه بلاتکلیف مانده است، از طرفی نیز شهر یزد به سرانه‌های تفریحی، فرهنگی و رفاهی نیاز دارد، به همین دلیل تصمیم گرفته شد تفاهم نامه‌ای سه جانبه توسط شهرداری، استانداری و بنیاد مستضعفان منعقد شود که با موافقت شورای اسلامی شهر یزد یکی از سالن‌های هفت هزار متری این کارخانه در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گیرد و بنیاد با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان، برای موزه فرش‌های قدیمی و ارزشمند مهیا کند.

وی ادامه داد: در مقابل این تفاهم‌نامه، زمینی به وسعت بیش از یک هکتار از اراضی که در تملک بنیاد است، برای ایجاد یک بوستان شهری در اختیار شهرداری یزد قرار می‌گیرد تا شهرداری با ایجاد بوستان بتواند سرانه تفریحی، رفاهی و فرهنگی شهر یزد را توسعه دهد، همچنین در همین راستا مبلغ ۵۰ میلیارد از سوی استاندار محترم جهت ایجاد مرکز شتابدهی فرهنگی اختصاص یابد.

حیدری افزود: عوارض کسری فضای باز از ساختمان‌های احداثی سال 1401 و اصلاح هندسی میدان امام علی از دیگر موضوعات مورد طرح در جلسه علنی شورا بود که جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: همچنین شورای شهر یزد، میزبان اعضای شورای شهر طرقبه بود، این سفر در راستای بازدید از بافت تاریخی یزد انجام شد.

این عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به اینکه شهر میراث جهانی یزد در حفظ آثار تاریخی منسجم خود، موفق بوده است می‌تواند الگوی مناسبی برای دیگر شهرهای قدیمی کشور باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha