کد خبر: 4097337
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴

فعالیت‌های پژوهشی مرتبط با «یزد حسینیه ایران» حمایت شود

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه یزد از دیرباز به نام حسینیه ایران شهرت دارد، از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری درخواست کرد تا طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با این حوزه به‌ویژه فعالیت‌های پژوهشی مورد حمایت قرار گیرد.

عزیزالله سیفی، رئیس شورای اسلامی شهر یزدبه گزارش ایکنا از یزد، عزیزالله سیفی، رئیس شورای اسلامی شهر یزد، 14 آبان در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد گفت: نقل است آیت‌الله مرعشی نجفی ۴۰ شب عبادت می‌کردند که بتوانند مزار گمشده حضرت زهرا(س) را پیدا کنند. ایشان پس از این ۴۰ شب عبادت و تضرع به درگاه خداوند، خواب می‌بینند که صلاح نیست قبر حضرت زهرا(س) پیدا شود و باید صبر کنید، اما برای زیارت قبر حضرت معصومه(س) کریمه اهل بیت(ع) اقدام کنید و با این زیارت گویا قبر حضرت زهرا(س) را زیارت کرده‌اید.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: همین موضوع جایگاه ویژه و بالای حضرت معصومه(س) را نشان می‌دهد و همه ما باید نسبت به زیارت حرم مطهر آن حضرت توجه داشته باشیم.

سیفی با بیان اینکه امروز نشستی در ارتباط با بحث یزد حسینیه ایران در دفتر نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ادامه داد: یزد از سال ۱۳۹۲ یزد علاوه بر القابی که داشت، لقب و اصطلاح «یزد حسینیه ایران» را به صورت رسمی به خود گرفت. امروز کل کشور را با نام حسینیه می‌شناسند ولی واقعیت این است که این اصطلاح از یزد شروع شده و نخستین بار هم بیان این کلمه توسط حجت‌الاسلام فلسفی در یزد و به دلیل تعدد مراسم‌ عزاداری که در شهر یزد برگزار می‌شود، استفاده شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه در یزد هر روز روضه حضرت اباعبدالله(ع) برگزار می‌شود، گفت: در نشست امروز برای تقویت این نام، تعامل و هماهنگی هیئت‌ها و همچنین فعالیت‌های پژوهشی که در این حوزه نیاز است، بحث شد.

سیفی اضافه کرد: با توجه به اینکه این عنوان برای نخستین بار در استان یزد مطرح شد، باید این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی به ثبت برسد و لازم است هرچه سریع‌تر در این راستا اقدامات مقتضی انجام شود.

وی از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد خواست طرح‌ها و پروژه‌هایی که در این حوزه به ویژه در زمینه پژوهشی اجرا می‌شوند را مورد حمایت قرار دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha