کد خبر: 4100203
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸

تبدیل حوزه هنری یزد به مرکز جریان‌ساز ادبیات انقلاب اسلامی

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با اشاره به چشم‌انداز بین‌المللی حوزه هنری استان یزد گفت: حوزه هنری یزد به مرکز جریان‌ساز ادبیات انقلاب اسلامی و پایداری تبدیل شده است.

محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامیبه گزارش ایکنا از یزد، محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در محفل شب خاطره «راه آینده» در یزد اظهار کرد: حمایت و تقویت مراکز استانی حوزه هنری نقش مهمی در تحقق اهداف این نهاد دارد و به همکاری بخش‌های مختلف نیاز است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه شهدای امنیت گفت: امروز حوزه هنری یزد به برکت مجاهدت‌هایی که همکاران این نهاد در عرصه‌های مختلف انجام داده‌اند، توانسته منشأ اثر باشد و جریان‌سازی خوبی در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی و ادبیات پایداری در این نهاد شکل گرفته است. 

وی با اشاره به حضور جوانان و نوجوانان فعال و پویا در حوزه فیلم‌سازی در حوزه هنری یزد اضافه کرد: آنها امید ما هستند و می‌توانند آثار ملی تولید کنند.

دادمان به قابلیت‌های حوزه هنری در ارائه آثار فاخر اشاره کرد و افزود: در حوزه تئاتر نیز اتفاقات خوبی در استان صورت گرفته که اگر بیشتر وقت بگذاریم و تکلیف خود را انجام دهیم این آثار در طراز مخاطب همه کشور قابل استفاده خواهد بود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ادامه داد: همچنین در عرصه شعر، ادبیات، هنرهای تجسمی، تربیت و آموزش نیروی انسانی و اندیشه‌ای نیز اقدامات مؤثری در این نهاد انقلابی در استان انجام شده و هنرمندان انقلابی متعهد و توانمندی داریم.

دادمان با بیان اینکه یکی از رویکردهای حوزه هنری، تقویت مراکز استانی است و به همین دلیل تلاش شده توانمندترین افراد برای این مسئولیت در استان‌های مختلف کشور انتخاب و منصوب شوند، اظهار امیدواری کرد این جابجایی منشأ خیر و برکت برای استان یزد باشد.

وی با اشاره به اینکه حضور محمدصادق کوچک‌زاده در حوزه هنری یزد منشأ خیر و برکت بود، افزود: در دوره اخیر اتفاق‌های بسیار خوب و ارزشمندی در حوزه هنری یزد رخ داد که امیدواریم با حضور حسام سالکی پرقدرت‌تر و پرشتاب‌تر از گذشته مسیری که آغاز شده تداوم یابد و منشأ اثر در سطح ملی و جهانی شود.

رئیس حوزه هنری کشور اظهار کرد: به لحاظ کار تحولی که در مراکز استانی حوزه هنری شروع شده، حوزه هنری استان یزد چشم‌انداز بین‌المللی برجسته‌ای برای خود انتخاب کرده که امیدواریم در دوره جدید به سمت تحقق این چشم‌انداز حرکت کنیم و هنر ضد صهیونیستی در استان یزد تقویت شود و پا بگیرد و در کشور شاخ و برگ دهد.

علی اکبر عزیزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد هم با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های حوزه هنری استان بر اهمیت برنامه‌ریزی و تلاش در حوزه ایثار و شهادت و فرهنگ پایداری تأکید کرد.

عزیزی با بیان خاطرت و روایت‌هایی از زندگی برخی از شهدای استان اظهار کرد: ذکر یاد، نام و خاطره شهدا از اهمیت و جایگاه بسیار بالایی در جامعه برخوردار است. باید بیش از گذشته به صورت جدی همواره سیره و منش شهدای گرانقدر برای جوانان بیان شود و زمینه ارتباط هرچه بیشتر آنها با شهدا به وجود آید.

معاون استاندار یزد بیان کرد: اگر هر یک از ما با یک شهید ارتباط معنوی برقرار کنیم قطعاً شهدا هم در زندگی به ما کمک‌ می‌کنند همان طور که نمونه‌های بسیار زیادی از امدادهای شهدا را شاهد بوده و هستیم.

یادآور می‌شود در این مراسم از پنج عنوان کتاب زندگی‌نامه و خاطرات فرماندهان و سرداران شهید استان یزد در دوران دفاع مقدس رونمایی و از نویسندگان این آثار تجلیل شد.

این آثار شامل کتاب «رفیق» با موضوع زندگی شهید خلیل حسن‌بیگی نوشته الهام باقری، «جماران تا گُلف» روایتی از زندگی شهید حاج حسن دشتی اثر مریم طباطبایی، «به من نگو فرمانده» با موضوع شهید محمود حاج مهدی‌ئی به قلم نجمه‌السادات موسوی بیوکی، «جان آتش» با موضوع شهید محمدکاظم واعظ نوشته محمد بلوچی و «اگر برگشتم» روایت زندگی شهید محمدحسین حسن‌زاده به قلم مرضیه قائمی‌زاده است که به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری یزد به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

همچنین در بخشی از این مراسم از تلاش‌ها و خدمات هشت ساله محمدصادق کوچک‌زاده رئیس پیشین حوزه هنری استان قدردانی و حسام سالکی به عنوان رئیس جدید حوزه هنری یزد معرفی شد و حکم خود را از دست محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری کشور دریافت کرد.

خاطره گویی توسط راویان و یادگاران دفاع مقدس، پخش نماهنگ شهدا، معرفی کتاب‌های رونمایی شده، اجرای انشاد «یابن الآیات» و برپایی نمایشگاه کتاب از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha