کد خبر: 4100736
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱

پیام تسلیت امام‌جمعه یزد در پی ارتحال آیت‌الله قافی

آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد در پیامی ارتحال آیت‌الله محمدحسن قافی، عالم ربانی و استاد برجسته اخلاق و معرفت را تسلیت گفت.

آیت‌الله قافیبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد در پی ارتحال آیت‌الله محمدحسن قافی در پیامی آورده است:  
 
«ارتحال عالم ربانی، مفسر قرآن کریم مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدحسن قافی یزدی(طاب ثراه)را به شاگردان، ارادتمندان، حوزه‌های علمیه به ویژه بیت مکرم ایشان تسلیت می‌گویم. آن مرحوم سال‌های پر برکت عمر خویش را در تربیت شاگردان و پروش طلاب در حوزه علمیه یزد و حوزه علمیه قم همت گماشت و در مجالس و منابر مختلف مردم را با اخلاق حسنه اسلامی و مکتب اهل بیت علیهم السلام آشنا نمود.
 
سلوک این مرد خدا و تمسک به قرآن کریم از ایشان مجتهد و استادی کم نظیر ساخته بود که با تسلط بر آیات و روایات، عمق معارف اسلامی را بررسی نموده و به رموز وحی الهی پی برده بود. ایشان همواره همراه و مشوق مجاهدین فی سبیل‌الله و رزمندگان  دفاع مقدس بود و شاگردانش را به همپایی و همراهی با امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب گوشزد می‌نمود. فقدان آن عالم وارسته بدرستی صدمه و ثلمه‌ای است که جبران آن بزودی میسر نمی‌گردد.
 
ضمن عرض تسلیت به فرزندان بزرگوار و فاضل و متدین آن مرحوم و همسر مؤمنه و آرزوی صبر جمیل برای آنان، از خداوند بزرگ مسئلت دارم که آن سعید فقید را با سرور و سالار شهیدان حسین بن علی علیه السلام محشور نماید و مزد زحمات ده‌ها ساله علمی و شاگرد پروری ایشان را بهشت برین قرار دهد و مقام عالیش را متعالی فرماید.»
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha