کد خبر: 4102097
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶

دشمن در تصویرسازی خود به دنبال ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه نظام مالی پرداخت کشور ناعادلانه است گفت: دشمن در تصویرسازی خود به دنبال ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است.

محمدصالح جوکار، نماینده یزد و اشکذر در مجلسبه گزارش ایکنا از یزد، محمد صالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در نشست پرسش و پاسخ که با موضوع بررسی حوادث اخیر و با حضور دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد اظهار کرد: اخیراً نظرسنجی توسط جهاد دانشگاهی پیرامون ریشه‌های نارضایتی‌های اخیر در کشور انجام شد و نتیجه نهایی این بود که هدف اصلی از این جریانات تنها مسئله اقتصادی نبوده و ریشه‌های دیگری هم دارد. اگر تحلیلی داشته باشیم می‌بینیم که اعتراضات سال‌های 78، 88 پایه سیاسی و سال‌های 96 و 98 اقتصادی بود ولی امسال خیلی متفاوت‌تر از دو دوره گذشته بود. البته در سال‌های 96 و 98 در شهرهایی که وضعیت اقتصادی ضعیف‌تری داشتند، شاهد اعتراضات بسیار کمتری نسبت به شهرهایی با وضعیت اقتصادی بهتر بودیم.

وی ادامه داد: در جریانات اخیر کشور اولویت مشکلات، اقتصادی بود ولی شعارشان زن، زندگی، آزادی بود که هیج ارتباطی به اقتصاد نداشت و قشر جوان و نوجوانی درگیر شدند که دغدغه زن و زندگی هم نداشتند که نشان از وارداتی بودن این شعار و جریانات می‌داد، نه اینکه مشکلی نبود بلکه اعتراضات هم بود ولی عدم پاسخگویی به این اعتراضات در طول سالیان اخیر منجر به این مسائل شد.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس عنوان کرد: دشمن به دنبال تصویرسازی در خصوص ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است در صورتی که اگر اتفاقی در خارج از کشور رخ دهد این تصویرسازی‌ها توسط رسانه‌هایشان اصلاً رخ نمی‌دهد و شاید هیچ کسی در کشور دیگری این مسائل را متوجه هم نشود ولی کوچکترین اتفاقی در جمهوری اسلامی را به بزرگترین و بدترین شکل ممکن و به دروغ بازنشر می‌دهند.

جوکار گفت: اگر قرار بر این است که اصلاحاتی در کشور صورت گیرد، باید بر اساس تفکرات خودمان باشد نه اینکه غربی‌ها بخواهند در این خصوص دخالت کنند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه تغییر و تحولات هر کشوری باید درونی باشد، افزود: اگر این تغییرات منشأ بیرونی داشته باشد خطرناک خواهد بود و اثرات منفی در پی خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه باید به سمت خصوصی‌سازی حرکت کنیم، گفت: متأسفانه در کشور ما به گونه‌ای جا افتاده که مردم هر زمانی پولی را داشته باشند، برای اینکه ضرر و زیانی نبینند، آن را به دلار تبدیل می‌کنند ولی به سمت تولید و سرمایه گذاری حرکت نمی‌کنند ولی کشوری مثل ژاپن که به کشور سهامداران معروف است، مردم آنجا بیشتر به سمت سرمایه‌گذاری و تولید حرکت می‌کنند.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با تأکید بر اینکه اگر چیزی را از مردم طلب کردیم اول خودمان به عنوان مسئول کشور باید آن را رعایت کنیم، اظهار کرد: اگر به مردم می‌گوییم باید این شرایط سخت کنونی را تحمل و انقلابی و جهادی عمل کنید، ابتدا خودمان باید پیشقدم شویم نه اینکه از مردم بخواهیم ولی خودمان عمل نکنیم.

جوکار با بیان اینکه مسئولان باید الگوی مناسبی برای مردم باشند گفت: اگر مسئول کاری برای مردم در راه رضای خدا انجام داد، آن زمان است که مسیر درست را رفته است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس نظام مالی پرداخت کشور را ناعادلانه دانست و افزود: برای حل این مشکل باید برنامه ریزی دقیق و حساب شده در کشور صورت گیرد و نیازمند تحول و اصلاحاتی هستیم تا مردم احساس تبعیض نکنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha