کد خبر: 4102856
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳
مدیرکل کمیته امداد یزد خبر داد

۲۲ هزار خانوار یزدی کمک معیشت دریافت می‌کنند

محمد شجاعان با اشاره اینکه ۲۸ هزار خانوار نیازمند در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند گفت: قریب به ۲۲ هزار خانوار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۵ میلیارد تومان کمک معیشت دریافت کرده‌اند.

محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد یزدبه گزارش ایکنا از یزد، محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه شناسایی افراد نیازمند و تأمین حداقل نیاز‌های معیشتی خانواده‌های تحت حمایت از اولویت‌های اصلی کمیته امداد است اظهار کرد: این نهاد علاوه بر خدمت‌رسانی به ۲۸ هزار خانوار نیازمند تحت پوشش در استان در قالب اشتغال، مسکن، معیشت، درمانی، حقوقی و فرهنگی، به سایر افراد نیازمند نیز به صورت موردی خدمت‌ ارائه می‌دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به گزارش اخیر روزنامه فرهیختگان در مورد ضریب ۹ درصدی عملکرد استان یزد در شناسایی نیازمندان با توجه به شاخص‌های دستورالعمل مقابله با فقر مطلق میان وزارت کشور، کمیته امداد و بهزیستی گفت: هر چه این ضریب کمتر باشد به این معنا است که میزان فقر آن استان کمتر است و این جزء شاخص‌های مثبت یک استان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه نتایج بررسی‌های گزارش روزنامه مذکور موجب سوء برداشت برخی رسانه‌ها نسبت عملکرد ارگان‌های خدمت‌رسان از جمله کمیته امداد و بهزیستی در یزد شده است اضافه کرد: تمام افرادی که در سامانه‌ حامی ثبت اطلاعات انجام داده‌ پالایش شده‌اند و افرادی که شرایط حمایت را داشته‌اند، تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی قرار گرفته اند.

شجاعان بیان کرد: استان یزد جزء استان‌های پر افتخار کشور با مردمی شریف و نیکوکار است و ضریب فقر آن از سایر استان‌ها کمتر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha