کد خبر: 4117694
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹

محور فرهنگی و گردشگری شهدای فهرج ایجاد می‌شود

استاندار یزد با اشاره به وجود ابنیه و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری در بخش مرکزی شهرستان یزد گفت: ایجاد محور فرهنگی و گردشگری در مجموعه شهدای فهرج به طور خاص در دستور کار قرار گرفته است. 

بازدید استاندار یزد از بخش مرکزیبه گزارش ایکنا از یزد، مهران فاطمی، استاندار یزد در نخستین آدینه بهمن ماه سالجاری در برخی روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد حضور یافت و پس از بازدید تعدادی از پروژه‌های این بخش، جهت بررسی مسائل و اتخاذ تصمیمات لازم برای حل آن‌ها، مدیران استانی و شهرستانی را در قالب کارگروه توسعه شهرستان یزد گردهم آورد. 

استاندار یزد، 7 بهمن‌ماه در حاشیه این نشست با اشاره به تکمیل دور اول سفرهای شهرستانی و لزوم بررسی محلات و روستاهای بخش مرکزی یزد؛ با توجه به جمعیت بالای ساکنان آنها گفت: در جریان سفر امروز، ضمن بازدید تعدادی از پروژه‌های روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد، مطالبات مردم احصا شد. 

وی یکی از تصمیمات بزرگ اخذ شده در این نشست را تعریف پهنه‌هایی در هر روستا ویژه جوانان دانست و اظهار کرد: این پهنه‌ها برای فعالیت‌های اشتغالزایی و ساخت مسکن بوده و در اختیارات جوانان هر روستا قرار می‌گیرد.  

فاطمی همچنین با اشاره به وجود ابنیه و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری در بخش مرکزی شهرستان یزد گفت: ایجاد محور فرهنگی و گردشگری در حوزه مجموعه شهدای فهرج به طور خاص در دستور کار قرار گرفته است. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازدید از تعدادی سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی این بخش افزود: تکمیل سوله‌های ورزشی و زمین‌های چمن مصنوعی موجود و افزایش زیرساخت‌های این حوزه در لیست مصوبات امروز قرار گرفته است. 

استاندار یزد در ادامه به وضعیت ورودی‌ها و برخی بلوارهای روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد اشاره کرد و از تصمیم‌گیری جهت بهسازی و ساماندهی آنها خبر داد. 

فاطمی همچنین با بیان اینکه امکان حل تمامی مشکلات در قالب یک سفر و در بازه زمانی کوتاه وجود ندارد گفت: عزم ما بر تسریع در اجرای پروژه‌های پیشران و مورد مطالبه مردم، برطرف‌سازی موانع موجود و حل مشکلات مردم است.

وی ماحصل سفر به روستاهای بخش مرکزی را تصویب قریب به 17 مصوبه با اعتبار 60 میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: امید است با همت و پیگیری مجدانه دستگاه‌ها شاهد تسریع در روند اجرای امور و پروژه‌ها باشیم.

استاندار یزد با اشاره به برگزاری جلسات پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور و سفرهای شهرستانی خود به صورت مستمر گفت: تاکنون بیش از 60 درصد مصوبات سفرهای شهرستانی اجرایی شده و مابقی مصوبات با تخصیص اعتبارات لازم مراحل خود را طی خواهد کرد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مسئولان باید خودشان را وقف مردم کنند، بیان کرد: خدمت به مردم و گره‌گشایی از مشکلات آنها، از تمامی مستحبات برای آنها بالاتر است.

وی همچنین با اشاره به وجود بالغ بر ۶۳۰ پروژه نیمه تمام در استان یزد گفت: تکمیل این پروژه‌ها نیازمند بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی است با این وجود تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات در کوتاهترین زمان به کار می‌گیریم.

استاندار یزد در پایان با بیان اینکه خود را ملزم به اجرای کامل مصوبات می‌دانیم، اضافه کرد: در صورتی که به هر دلیلی امکان اجرایی شدن پروژه‌ها وجود نداشت، باید صادقانه دلیل آن به مردم عزیز استان گفته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha