کد خبر: 4119442
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹

مشکلات کشور با عمل به آرمان‌‌های امام و شهدا رفع می‌شود

امام جمعه یزد گفت: حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور در گرو شناخت و عمل به اهداف و آرمان حضرت امام خمینی (ره) و شهدا و حرکت در مسیر آرمان‌های آن‌ها است.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد، امروز، 14 بهمن در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه تقوا توجه حق به بنده را به دنبال دارد، گفت: جمعیتی که خدا یار اوست، استوار و الهی خواهد شد به شرط آنکه ما نیز خدایی شویم و با اطاعت خدا و دوری از معصیت‌ها، تقوا پیشه کنیم.

وی با بیان اینکه ما مسئول اعمال و کردار و رفتار خود هستیم، افزود: این مسئولیت یا ما را سعادتمند می‌کند یا در اثر بی‌تفاوتی به مسئولیت‌های خود، در زمره انسان‌های شقی قرار می‌گیریم. خداوند وعده داده که در همه ابعاد و امور زندگی اگر در مسیر تقوا حرکت کنید، همراهی و کمک من همراه شما خواهد بود و دوری از معصیت و تقوا پیشه کردن به معنای طی صراط مستقیم است.

ناصری با گرامیداشت 13 رجب و سالروز میلاد حضرت علی(ع) عنوان کرد: حضرت علی(ع) در تعاریف ما نمی‌گنجد و حضرت محمد(ص) نیز به این موضوع و مقام و منزلت امیرالمومنین اشاره داشتند. حضرت علی(ع) همواره یار و یاور پیامبر بود و در جنگ‌های ایشان حضور داشتند و هرگز سستی نکرد.

 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ایام الله دهه فجر به بیان عوامل پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) پرداخت و ادامه داد: حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور در گرو شناخت و عمل به اهداف و آرمان حضرت امام خمینی (ره) و شهدا و حرکت در مسیر آرمان‌های آن‌ها است.

وی به بیان خاطراتی از دوران مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و عنوان کرد: مسئولان باید با الگوگیری از راه امام(ره) و شهیدان و حرکت در مسیر تحقق اهداف نظام برای حل مشکلات بیش از گذشته به وظایف ملی، دینی و انقلابی خود عمل کنند.

خطیب جمعه یزد با بیان اینکه امام خمینی (ره)، تحولات انقلاب را خدایی می‌دانست و چیزی را به خود منتسب نمی‌کرد، ادامه داد: یک روز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی قرار بود توطئه بزرگ کشتار گسترده مردم انجام گیرد و بر اساس آن حکومت نظامی اعلام شد، ولی امام(ره) بر شکستن حکومت نظامی تأکید کردند و این جمله سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

ناصری بیان کرد: دشمنان به دلیل اینکه دستشان از ایران اسلامی کوتاه شده، به دشمنی با ما می‌پردازند و ما باید به آینده امیدوار باشیم و از هیچ چیز نهراسیم که بدون شک تمامی نقشه‌های استکبار نقش بر آب است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، پیروزی انقلاب را زمینه‌ساز نهضت مهدوی خواند و تصریح کرد: انقلاب اسلامی باقی می‌ماند و بر ارزش‌های خود ایستاده و از حمایت‌ مردم برخوردار است، به همین دلیل دشمنان به شدت تلاش می‌کنند تا مردم را ناامید کنند اما با وجود سختی‌ها و مشکلات اقتصادی، بصیرت مردم مانع از موفقیت توطئه‌های دشمن شده است.

ناصری، مسئولان و نسل جوان را به ایستادگی در مسیر انقلاب فراخواند و گفت: مسئولان وظیفه دارند به مشکلات و دغدغه‌های مردم به ویژه قشر جوان رسیدگی کنند و در این مسیر روحانیت و عموم مردم باید مراقب باشند تا به آرمان‌های انقلاب و شهدا خیانت نشود، تا نسل جوان ما اسلام شناس باشند و در این مسیر باید راه درست به آنان نشان داده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha