کد خبر: 4218007
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۶

شهادت بهترین هدیه خداوند برای خادمان اسلام است

مدیر مجتمع قرآنی حافظان نور یزد، روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیری را از ویژگی‌های شاخص شهید جمهور بیان کرد و گفت: بهترین هدیه‌ای که خداوند می‌توانست به خادمان اسلام بدهد، اجر و توفیق شهادت است.

دیدار آیت الله رئیسی با جامعه قرآنی یزدطیبه نصیری، مدیر مجتمع قرآنی حافظان نور یزد در گفت‌وگو با ایکنا، ضمن تبریک و تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان ایشان گفت: توفیق شد سال گذشته در روز میلاد حضرت زهرا(س)، تعدادی از فعالان قرآنی استان در محل استانداری یزد با رئیس‌جمهور دیدار داشته باشیم که در قالب این سفر، آخرین نشست با قرآنیان انجام و طرح چهار هزار حافظ چهار هزار شهید رونمایی شد.
 
وی ادامه داد: علی‌رغم خستگی و برنامه‌های متعددی که صورت گرفته بود، اما با نهایت صبر و حوصله پای دردِ دل جامعه قرآنی نشستند و در همان یک نشست کوتاه نور امیدی در دل همه دوستان قرآنی مجدداً جرقه زد و انرژی ویژه و خاصی گرفتیم و از تمام وجود به ما انگیزه دادند.

بیشتر بخوانید: 

نصیری افزود: پس از بی‌مهری‌هایی که در دوره‌های قبل به حوزه قرآن کریم شده بود، با نگاه به آن چهره خستگی‌ناپذیر و روحیه جهادی آیت‌الله رئیسی، نیروی مجددی گرفتیم و عزم خود را جزم کردیم تا همیشه خادم قرآن باشیم و این همه شور و توان جهادی کار کردن را صمیمانه و خالصانه یاد گرفتیم. پاداش ایشان جز شهادت چیز دیگری نمی‌توانست باشد و ان‌شاءالله بتوانیم نبود ایشان را تحمل و با صبوری و بردباری راه ایشان را دنبال کنیم.
 
این بانوی فعال قرآنی استان یزد با اشاره به ضرب‌المثل «شنیدن کی بود مانند دیدن» بیان کرد: تصاویر و گزارش‌هایی از اقدامات شهید جمهور در تلویزیون و رسانه‌ها می‌بینیم اما این تلاش‌ها در طول سال‌های خدمتگزاری به این نظام و اسلام و ایران اسلامی شاید معرفت ویژه‌ای بخواهد تا بتوانیم به این حقایق پی ببریم اما در آن دیدار کوتاه، دیدیم که با تمام خستگی، با شور و نشاط و نیروی خاصی فعالیت داشتند و همین روحیه ما را برای فعالیت‌های قرآن و خدمتگزاری در عرصه قرآن و عترت ترغیب کرد و با همان یک نشست کوتاه نور انگیزه  و امید در وجودمان روشن شد تا با روحیه خستگی‌ناپذیری در خدمت قرآن و عترت باشیم. بنابراین بهترین هدیه‌ای که خداوند می‌توانست به خادمان اسلام بدهد اجر و توفیق شهادت است.
 
محمدرضا خوش‌قلب، پیشکسوت قرآن کریم نیز گفت: در جلسه نخبگان فرهنگی و جبهه انقلاب با رئیس‌جمهور، تلاوت داشتم و ایشان عنایت خاصی داشت و من را مورد تفقد قرار داد. همچنین دیداری هم برای رونمایی طرح چهار هزار حافظ چهار هزار شهید صورت گرفت که این دیدار در نمازخانه استانداری و خیلی ساده برگزار شد و با خستگی‌ زیاد اما با انرژی دغدغه قرآنیان را شنیدند.
انتهای پیام
captcha