کد خبر: 4218044
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰

مردم وفاداری خود را در تشییع شهدای خدمت نشان دادند

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه مردم وفاداری خود را در تشییع شهدای خدمت نشان دادند گفت: مردم همیشه پشتیبان انقلاب و اسلام هستند و مسئولان باید با تمام توان به این مردم خدمت و برای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد، امروز، چهارم خردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد، با تبریک و تسلیت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان در سانحه سقوط بالگرد گفت: رئیس‌جمهور شهید انسانی بود که دارای صفات پسندیده از جمله عالم، مجاهد در راه خدا، مردمی، با کفایت، خادم الرضا، بزرگوار، از خودگذشته، بی‌تکلف و بسیاری صفات پسندیده دیگر بود اما دو خصلت پسندیده‌ای در ایشان به صورت خاص وجود داشت، نخست اینکه برای خدا کار می‌کرد و  نیت صادق داشت و با صداقت بود.

وی ادامه داد: اینکه انسان صادقانه وارد شود و صادقانه هم از مسیر و تکامل بیرون رفته و به سمت عرش اعلی برود، صفت بسیار خوبی است که مسئولان ما باید داشته باشند و آیت‌الله رئیسی آن را به خوبی داشت. اینکه حرف مسئولان با دل و عملشان یکی باشد، صفات پسندیده‌ای است که در این شهید بزرگوار بود، عاشق مردم بود و امام عزیز ما هم این صفت را در درجه اعلی داشت به گونه‌ای که در تمام وجودش این موضوع موج می‌زد.

آیت‌الله ناصری، خدمتگزاری را دومین ویژگی شاخص شهید جمهور برشمرد و بیان کرد: این خدمتگزاری که در وجود آیت‌الله رئیسی بود یک صفت بسیار خوبی بود که واقعاً نمایان گشت، در مسیر حق قرار داشت، همت بلند و نیت خالص داشت و به دور و بر خود نگاه نمی‌کرد بلکه ارتباطات ایران را با خارج از کشور به خوبی ایجاد کرد به گونه‌ای که احترام و شأن ملت ایران را بالا برده بود. اکثر سران دنیا هم دیدیم که مجذوب ایشان شده بودند و برای خدا مخلص و صمیمی بود و اینها همه صفاتی بود که ایشان داشت و خدا آن را می‌پسندید و خداوند او را در زمان اوجش برد. افرادی که در راه خدا جهاد می‌کنند و از سرزنش سرزنشگران نمی‌ترسند طبق فرموده پروردگار متعال، به عرش می‌رسند و این همان چیزی بود که آیت‌الله رئیسی آن را طی کرد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه ما چنین مسئولانی نیاز داریم گفت: امیدواریم که خداوند برای ما جبران کند و انسان‌های وارسته‌ای را برای ما قرار دهد که این مسیر را طی کند و امیدواریم که خداوند همیشه مقام معظم رهبری را سلامت بدارند تا این انقلاب را در مسیر خودش هدایت فرمایند. امیرالمومنین(ع) در یکی از خطبه‌هایشان می‌فرمایند ای مردم خبر، گفته‌ها و قضاوت‌ها در دنیا زیاد است اما تکلیف شما در مقابل اینها آن است که عقلتان را به کار بیندازید و خبرها را با عقلتان بسنجید و دقت داشته باشید و رعایت کنید و با دقت حقیقت‌ها را بفهمید.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: انسان مؤمن عاقل است و نباید هر شایعه و خبری را بپذیرد، این چیزی است که دشمن می‌خواهد که مردم ما هر دروغ و شایعه‌ای را قبول کند اما امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند که باید با عقل درست این موارد را مورد بررسی قرار دهیم و خبرهایی را قبول کنیم که درست است. 

امام جمعه یزد با اشاره به تشکیل مجلس خبرگان رهبری گفت: به دستور مقام معظم رهبری این مجلس در زمان خودش تشکیل شد و کار و وظیفه این مجلس دقت در مسائلی است که مربوط به ولایت، مطالبات رهبری، نگاه عمیق به حرف‌ها، دقت در برنامه‌ها و اینکه مجموعه موارد متعلق به ولایت و رهبری است را مورد بررسی قرار می‌دهد.

آیت‌الله ناصری با اشاره به پایان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس دوازدهم از چند روز آینده شروع می‌شود و به نمایندگان توصیه می‌کنیم که اولاً در ارتباط با قوانین مطالعه کرده و جهانی فکر کنند و آینده را در نظر داشته باشند. نمایندگان باید به عمق اسلام، انقلاب، رهبر و امام دقت کرده و اینها را با هم بسنجند و به تصویب قوانینی بپردازند که برای آینده این کشور و انقلاب تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان نقش مهمی در تصویب قوانین دارند گفت: قوانینی که فکر نکرده هستند و حساب شده نیستند و ممکن است مدام تغییر کند را نباید در برنامه‌ها داشته باشیم، گرچه شورای نگهبان به این موارد نظارت دارد ولی باید این را نمایندگان هم به صورت ویژه در نظر داشته باشند. نمایندگان باید از افکار و عقل دیگران استفاده کرده و در کمیسیون‌ها هم از فکر و مشورت نخبگان استفاده کرده و بهترین تصمیم‌ها را برای تصویب قوانین داشته باشند.

آیت‌الله ناصری با اشاره به اینکه مردم ایران در شهرهای مختلف وفاداری خود را نشان دادند گفت: مردم ما همان مردمی هستند که امام آنها را تربیت و هدایت کرد و فرقی نمی‌کند که دهه شصتی، هفتادی، هشتادی یا نودی هستند، آنها همیشه پشتیبان انقلاب و اسلام هستند و با وجود این همه دروغ‌ها و شایعاتی که در فضای مجازی داشتیم مردم آمدند و اینگونه در صحنه حضور داشتند، باید قدر این مردم را بدانیم. مسئولان با تمام توان به این مردم خدمت کنند و برای رفع مشکلات آنها اقدام داشته باشند.

وی بیان کرد: در سفرهای استانی رئیس‌جمهور و جلسات تهران، مصوباتی داشتیم که به همه مسئولان توصیه و سفارش اکید داریم که این مسائل را به صورت دقیق و با تمام توان پیگیری کنند که به سرانجام برسد.

انتهای پیام
captcha