کد خبر: 4221447
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵

مردم در انتخاب رئیس‌جمهور دقت کنند

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه مردم با دقت زیاد بهترین گزینه را برای ریاست‌جمهوری انتخاب کنند گفت: کشور ما اسلامی، انقلاب ما الهی و حاکمیت ما حاکمیت الله است و کسی که می‌خواهد در این کشور و انقلاب فعالیت داشته باشد باید قدم در جای پای انبیا و بزرگان بگذارد.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، امام جمعه یزد، امروز، 25 خردادماه در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به شهادت امام محمدباقر(ع) گفت: آن حضرت از کودکی تجربیات و برنامه‌های عجیبی دارد به گونه‌ای که در چهارسالگی در رکاب امام حسین(ع) کربلا و صحنه‌های دلخراش و ظلم ظالمان، صبر و صبوری شهدای کربلا را دیده است.

وی ادامه داد: آن حضرت نیت بد دشمنان و اهداف امام حسین(ع) را دیده و از کودکی این موارد در ذهن ایشان نقش بسته و برای اعتلای اسلام برنامه‌ریزی کرده است. امام باقر(ع) همچنین در دوران اسارت و زمان امامت حضرت امام سجاد(ع) مسائل را بررسی می‌کرد و نسبت به فساد‌هایی که دیده بود و انحرافات عقیدتی که مشاهده کرده بود برنامه داشت تا نسبت به اصلاح جامعه‌ای که دشمن فکر و اندیشه را از آن برداشته و حقایق را وارونه نشان دادند اقدام لازم را انجام دهد.

ناصری افزود: امام باقر(ع) با توجه به اینکه می‌دانستند بهترین راه هدایت مردم دانش افزایی و بصیرت‌افزایی به آنها برای بیدار شدن فکر و عقیده در میان آنها و داده شدن دید وسیع به آنها است، اقدام به انجام حرکاتی کردند تا مردم تسلیم خلفای جور نشوند و برای این منظور مکتب‌هایی تشکیل و شاگردانی پرورش دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه آن حضرت یک مکتب بزرگ دانش‌پژوه و بر اساس مشی ولایت با هدف تنظیم کردن امور مسلمانان به ویژه شیعیان و بصیرت‌افزایی در میان آنها ایجاد کردند گفت: امام باقر(ع) برای همه ارزش‌های دینی برنامه‌ریزی داشت و از فرصتی که به وجود آمده بود استفاده کردند تا مکتبی بزرگ را پایه گذاری کنند و بر ظلم و باطل ایجاد شده در آن زمان خط باطل کشید.

آیت‌الله ناصری با تأکید بر اینکه همه علمای اسلام اعتراف داشتند که ریشه تمام علوم از حضرت علی(ع) است اظهار کرد: امام باقر(ع) به همین دلیل تمام مکتب خود را بر پایه و ریشه علومی که حضرت امیرالمومنین(ع) پایه‌گذاری کردند به گونه‌ای که هر چه امروز بشر از علوم در حوزه‌های مختلف دارد به برکت حضرت امام علی(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) است.

امام جمعه یزد با بیان اینکه شیعه متنعم از علوم باقریه و صادقیه است گفت: این افتخار ما است که در مکتب امام باقر(ع) و امام صادق(ع) هستیم و هیچ مکتبی از مکاتب اسلامی به این میزان غنی نیست گرچه ما در معرفی این مکتب به جهانیان کوتاهی کردیم اما غنای این مکتب در هیچ جای دنیا وجود ندارد و باید تلاش کنیم تا معارف این مکتب ارزشمند و غنی را به تمام جهان معرفی کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد با اشاره به روز عرفه گفت: عرفه روز شناخت، عبادت، ارتباط برقرار کردن با خدا است و خداوند متعال توجه بسیار خاصی به این روز دارد و هم برای زوار در مکه و زوار امام حسین(ع) و همچنین دیگر عابدان و مؤمنان در این روز دارد و دعا در این روز مستجاب است و عبادات با ثوابی بسیار بیشتر خواهد بود.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، با بیان اینکه همه وظیفه دینی و ملی داریم در این عرصه بسیار مهم شرکت داشته باشیم گفت: عمده و مهمترین موضوع این است که برای تقویت اسلام و انقلاب در انتخابات شرکت داشته باشیم.

وی ادامه داد: کشور ما اسلامی، انقلاب ما الهی و حاکمیت ما حاکمیت الله است و کسی که می‌خواهد در این کشور و انقلاب فعالیت داشته باشد باید قدم در جای پای انبیا و بزرگان بگذارد و مردم را به کمال الهی در حوزه‌های مادی و معنوی برساند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در ارتباط با ویژگی‌های رئیس جمهور آینده گفت: خداجویی، خدا ترسی، مردم دوستی و مردم‌داری، با تجربه بودن، عمل کردن درست از جمله ویژگی‌های رئیس‌جمهور است و مردم باید با دقت در این موارد کسی که به درد اسلام و انقلاب و مردم می‌خورد را انتخاب کنند.

آیت‌الله ناصری با بیان اینکه اصل و اساس ما انقلابی بودن است وگرنه اگر ما انقلابی نباشیم، حیثیتی در دنیا نداریم بیان کرد: اگر کسانی خدای ناکرده بخواهند ما را از ولایت دور کنند و نسبت به مسائل دینی بی تفاوت کنند باید مراقبت کنیم تا موفق نشوند و باید با دقت لازم به گونه‌ای اقدام کنیم که سرنوشتمان با توکل به خدا به نحو احسن رقم بخورد.

انتهای پیام
captcha