کد خبر: 4226021
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲

جزئیات آزمون شفاهی اعطای مدرک به حفاظ در یزد اعلام شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری آزمون مرحله دوم نوزدهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم به‌صورت شفاهی و در سه حوزه امتحانی خبر داد.

علیرضا نجیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزدحجت‌الاسلام علیرضا نجیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری آزمون مرحله دوم نوزدهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم گفت: این مرحله به صورت شفاهی در سه حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری این آزمون در حوزه‌های مهریز، میبد و یزد اضافه کرد: این آزمون دهم مردادماه ویژه بانوان در شهرستان مهریز، یازدهم مردادماه با حضور بانوان در شهرستان میبد، دهم و یازدهم مردادماه در شهرستان یزد با حضور شرکت‌کنندگان آقا و چهاردهم و پانزدهم مردادماه با حضور بانوان راه یافته به مرحله دوم در یزد برگزار می‌شود.

نجیمی ادامه داد: 301 نفر از قبول‌شدگان مرحله اول که به‌صورت کتبی برگزار شده بود، در این مرحله به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. از این تعداد، 198 نفر از یزد، 44 نفر از میبد، 22 نفر از مهریز، 21 نفر از اردکان، 12 نفر از ابرکوه، سه نفر از خاتم و یک نفر از بافق هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه در این طرح تاکنون بیش از سه هزار نفر از استان یزد ثبت‌نام کرده‌اند که ۴۰۳ مدرک تخصصی حفظ صادر شده است، یادآور شد: به قبول‌شدگان رشته ۱۰ جزء مدرک درجه ۵ حفظ معادل دیپلم، رشته ۲۰جزء مدرک درجه ۴ معادل فوق دیپلم و رشته حفظ کل مدرک درجه سه تا یک معادل لیسانس تا دکترا اعطا خواهد شد. 

انتهای پیام
captcha