کد خبر: 4226029
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۳

رقابت بیش از 13 هزار یزدی در نوبت دوم آزمون سراسری‌

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری از برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری‌ در روزهای 21 و 22 تیرماه در گروه‌های آزمایشی پنجگانه با شرکت ۱۳ هزار و ۶۰۳ داوطلب در استان یزد خبر داد.

آزمون سراسری‌به گزارش ایکنا به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه یزد، سیدمحسن میرحسینی، نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری گفت: نوبت دوم بزرگ‌ترین رویداد و رقابت علمی سال ۱۴۰۳ در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه در گروه‌های علوم تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان در حوزه‌های مختلف سطح استان برگزار می‌شود.

وی به برگزاری آزمون‌ها در دو نوبت صبح و عصر اشاره کرد و افزود: در تمامی شهرستان‌های استان به‌غیر از بهاباد، تعداد ۱۲ حوزه امتحانی و در شهرستان یزد سه حوزه از جمله دانشگاه یزد، دانشگاه علم و هنر و همچنین دانشکده فنی شهید صدوقی میزبان داوطلبان کنکور خواهند بود.

میرحسینی گفت: امسال ۱۳ هزار و ۶۰۳ داوطلب در استان یزد برای شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها داوطلب شده‌اند که از این تعداد هشت هزار و ۴۰۲ نفر زن و پنج هزار و ۲۰۱ نفر آقا هستند، بنابراین ۶۲ درصد داوطلبان را بانوان و ۳۸ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی یادآور شد: داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه، داوطلبان گروه آزمایشی هنر و زبان نیز عصر همان روز و داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی، صبح روز جمعه ۲۲ تیرماه به رقابت می‌پردازند.

میرحسینی با بیان اینکه تعداد ۶ هزار و ۵۲۷ داوطلب در دانشگاه یزد به رقابت خواهند پرداخت گفت: داوطلبان یزدی در صورت مشاهده نقص در کارت‌های ورود به جلسه می‌توانند از ساعت ۸ الی ۱۲ صبح و ۱۴ الی ۱۸ عصر روز چهارشنبه، به باجه رفع نقص مجاور سالن فجر دانشگاه یزد مراجعه یا با شماره ۳۸۲۱۶۰۶۶ ارتباط بگیرند. شرکت‌کنندگان شهرستانی نیز می‌توانند برای رفع نقص کارت خود در محل حوزه‌های امتحانی مستقر در شهر خود حضور یابند.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری بیان کرد: کارت‌ شرکت در آزمون از روز یکشنبه ۱۷ تیرماه تا چهارشنبه ۲۰ تیرماه در سامانه جامع آزمون سراسری (مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور) برای مشاهده و چاپ فعال شده است.

میرحسینی تأکید کرد: به‌منظور رفاه شرکت‌کنندگان، داوطلبانی که حوزه امتحانی آن‌ها سالن‌های غدیر و فجر است از ورودی دانش واقع در بلوار دانشگاه و داوطلبانی که حوزه امتحانی آن‌ها ساختمان‌های توحید و پردیس علوم است از ورودی بصیرت واقع در بلوار شهیدان اشرف به دانشگاه وارد شوند.

انتهای پیام
captcha