ویژه‌برنامه بهشت اطلسی‌ها در اصفهان‎‎

ویژه‌برنامه بهشت اطلسی‌ها در اصفهان‎‎

ویژه‌برنامه «بهشت اطلسی‌ها» به مناسبت سالروز شهادت شهید بهشتی با سخنرانی حاجیه «خانم حسینی بهشتی» خواهر این شهید مظلوم، امروز هفتم تیرماه از ساعت ۹:۳۰ صبح در منزل این شهید بزرگوار که اکنون به نام خانه فرهنگ شهید بهشتی است، برگزار شد.
اعزام طلاب مدارس قرآنی خوزستان به اردوی فرهنگی

اعزام طلاب مدارس قرآنی خوزستان به اردوی فرهنگی

طلاب مدارس قرآنی استان خوزستان امروز 7 تیرماه به منظور شرکت در اردوی فرهنگی و قرآنی به اردبیل اعزام شدند. مدت این دوره 21 روز است.
زلزله مرگبار افغانستان؛ آزمونی برای وجدان غرب

زلزله مرگبار افغانستان؛ آزمونی برای وجدان غرب

زمین‌لرزه یکم تیرماه در ولایت‌های «پکتیا»، «خوست: و«ننگرهار» افغانستان بیش از 1500 کشته برجای گذاشته، این در حالی است که جامعه افغانستان به دلیل محدودیت‌های غرب در تعامل با حکومت طالبان و تحریم‌های آمریکا و غرب در انزوا قرار گرفته و درخواست‌ها از جامعه بین‌المللی مبنی بر مرتبط نکردن کمک‌ها به این کشور آسیب‌دیده با محاسبات سیاسی ادامه دارد.
گرامیداشت شهدای هفتم تیر در اهواز

گرامیداشت شهدای هفتم تیر در اهواز

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر، امروز، ۷ تیرماه در یادمان سردار شهید علی هاشمی برگزار شد.
پیش‌نشست همایش ملی تعاون و حکمرانی مردمی

پیش‌نشست همایش ملی تعاون و حکمرانی مردمی

پیش‌نشست همایش ملی تعاون و حکمرانی مردمی با موضوع بانکداری مردمی صبح امروز سه‌شنبه ۷ تیرماه در ایکنا برگزار شد.
برگزاری محفل قرآنی با حضور قاریان ایران و عراق

برگزاری محفل قرآنی با حضور قاریان ایران و عراق

هیئتی متشکل از فعالان، قاریان و حافظان شهر کرکوک روز گذشته در محل شورای عالی قرآن حاضر و در کنار قاریان بین‌المللی کشورمان به اجرای محفل قرآنی پرداختند.
نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته ازدواج

نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته ازدواج

نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته ازدواج، امروز سه‌شنبه هفتم تیرماه با حضور حجت‌الاسلام مهدی متقی‌فر، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان و دبیر ستاد بزرگداشت هفته ازدواج برگزار شد.
دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه با رهبر انقلاب

دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه با رهبر انقلاب

در سالروز شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و یاران ایشان و به مناسبت روز قوه قضائیه، صبح امروز (سه‌شنبه) رئیس و مسئولان دستگاه قضایی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه)

مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه)

مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۱ در محل انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به بهره‌برداری رسید. این مجموعه با هدف حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال ارزش‌های والای انقلاب اسلامی از نسل مبعوث به نسل وارث ساخته شده است. در این مجموعه که با همت انقلابی مرحوم حاج احمد قدیریان و شهرداری تهران ساخته شد و زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی اداره می‌شود، تاریخ انقلاب اسلامی و سیره شهدای آن به ویژه شهدای فاجعه تروریستی هفتم تیر سال ۱۳۶۰ به عنوان الگوهای موفق و کارآمد تبیین می‌گردد. واکاوی فاجعه تروریستی هفتم تیر سال ۱۳۶۰ و نیز معرفی چهره نفاق به عنوان ابزار دست استکبار جهانی و بیان حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران و طرح گفتمان انقلاب اسلامی از دیگر اهداف مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی است.
بهشتی انقلاب به روایت تصویر

بهشتی انقلاب به روایت تصویر

شهید سید‌محمدحسینی بهشتی در دوم آبان ۱۳۰۷ هجری شمسی در اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش از روحانیان اصفهان و امام جماعت مسجد لنبان بود. وی از چهار سالگی به مکتب رفت و در اندک زمانی قرائت قرآن و خواندن و نوشتن را آموخت و با ورود به دبیرستان به دلیل علاقه به تحصیل علوم دینی، مدرسه را‌‌ رها و در سال ۱۳۲۱ وارد حوزه علمیه شد. به سال ۱۳۲۵ یعنی در هجدهمین بهار زندگی خود به قم عزیمت کرد و در کنار تحصیل علوم دینی، در سال ۱۳۲۷ موفق به دریافت دیپلم ادبی شد. در‌‌ همان سال، وارد دانشکده الهیات معقول و منقول شد و در سال ۱۳۳۰ با دریافت درجه لیسانس به قم بازگشت و در دبیرستان حکیم نظامی مشغول تدریس زبان انگلیسی شد. در سال ۱۳۳۱ ازدواج نمود که حاصل این پیوند، دو پسر و دو دختر بود. وی در سال ۱۳۳۳، دبیرستان دین و دانش قم را تأسیس نمود و تا سال ۱۳۴۲ سرپرستی آن را برعهده داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۳۵ تا ۱۳۳۸، دوره دکترای فلسفه الهیات را گذراند سپس، با شرکت فعال در مبارزات سال‌های ۴۱ و ۴۲ از سوی ساواک مجبور به عزیمت از شهر قم به تهران گردید. این شهید راست قامت تاریخ به پیشنهاد و درخواست آیت‌الله حائری و آیت‌الله میلانی به هامبورگ عزیمت و سرپرستی مسجد و تشکل مذهبی جوانان آن شهر را عهده دار و به فعالیت‌های دینی و فرهنگی پرداخت. در طی این مدت سفرهایی به عربستان، سوریه، لبنان، ترکیه و عراق (به منظور دیدار امام خمینی(ره)) انجام داد. سرانجام در سال ۱۳۴۹، به ایران بازگشت و به فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی روی آورد. در این مدت، چندین بار توسط ساواک دستگیر و روانه زندان شد. در آذر ماه ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی(ره) شورای انقلاب را تشکیل داد. وی حزب جمهوری اسلامی را نیز با هدف تربیت و شناسایی نخبگان سیاسی فرهنگی پایه گذاری نمود و در تدوین قانون اساسی به عنوان نایب رئیس مجلس خبرگان ایفای نقش می‌کرد. پس از استعفای دولت موقت در سال ۱۳۵۸، مدتی به عنوان وزیر دادگستری و سپس، از سوی امام خمینی(ره) به ریاست دیوان عالی کشور منصوب گردید. وی سرانجام در حین انجام وظیفه در این سمت بود که در شامگاه ۷ تیر سال ۱۳۶۰ در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان حزب توسط منافقین به همراه ۷۲ نفر از یاران انقلاب به خیل عظیم شهدای کربلا پیوست.