مهرواره «محله همدل» در یزد برگزار می‌شود
کد خبر: 3966038
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲

مهرواره «محله همدل» در یزد برگزار می‌شود

مسئول روابط‌عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد از طرح مهرواره «محله همدل» همزمان با سراسر کشور در مساجد این استان خبر داد.

مهرواره «محله همدل» در یزد برگزار می‌شودسعید صدیقی، مسئول روابط‌عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به اجرای مهرواره «محله همدل» همزمان با سراسر کشور در مساجد استان یزد، اظهار کرد: این پویش با محوریت ائمه جماعات مساجد از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شده و ائمه جماعات می‌توانند برای شروع عدد 1 را به سامانه 5000175 ارسال کنند.

صدیقی افزود: در اجرای این پویش ائمه جماعات مساجد با کمک ریش سفیدان و بزرگان محلات مشکلات و چالش‌های هر محله شناسایی و با کمک مردم و ظرفیت‌های موجود در محلات برای از بین بردن مشکلات و چالش‌ها اقدام می‌شود.

وی مباحث اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی ـ مذهبی، خانواده، زنان، سبک زندگی، زیرساختی و...  را از مسائل مورد نظر در این مهرواره برشمرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت مهرواره به آدرس http://www.ham-del.ir مراجعه کنند.

مسئول روابط‌عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی یزد در خصوص تفاوت ویژه این طرح، اظهار کرد: بعد از ثبت نام در سامانه پویش، دبیرخانه جشنواره، آن محله را در فهرست حمایت‌های بنیاد هدایت قرار می‌دهد و بعد از اتمام ماه مبارک رمضان کارکرد محلات بررسی و برترین‌های استانی، منطقه‌ای و ملی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی راهبرد اصلی در این طرح را تقویت هویت محله و مسجد و ارتباط بخشی بین آن، تثبیت جایگاه امام محله به‌عنوان محور حرکت به تحول اجتماعی و مشارکت دادن مردم برای حل مسائل پیرامونی دانست.

انتهای پیام
captcha