کد خبر: 3968892
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با اشاره به ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی گفت: فعالان این عرصه باید شناسه «شامد» از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ کنند.

فضای مجازی برای فعالیت های انتخاباتی سامان دهی می شودبه گزارش ایکنا از یزد، محمدحسین رحیمی‌زاده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، امروز، 13 اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت رعایت قانون در جامعه اظهار کرد: به منظور ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی فعالان این عرصه باید شناسه «شامد» از اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ کنند زیرا که اخذ این شناسه موجب حمایت قانونی از فعالان مجازی می‌شود و آنان را از امتیازات برخوردار می‌کند.

وی ادامه داد: در این  زمینه با همکاری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، جلسات توجیهی و آموزشی در خصوص بایدها و نبایدهای تبلیغات و رقابت در انتخابات برای مدیران کانال‌ها و گروه‌ها برگزار می‌شود.

رحیمی‌زاده بیان کرد: اشخاصی که در فضای مجازی مایل به فعالیت و تبلیغات هستند جهت استفاده صحیح از فضای مجازی، کد شناسایی الکترونیکی را از طریق سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد یادآور شد: جرائم و تخلفات مربوط به فضای مجازی مثل تبلیغات زودهنگام به ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخابات اعلام می‌شود و در مرحله اول پیشگیری و تذکر و در مرحله بعد اقدام لازم قانونی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طراحی و اختصاص مکان‌هایی برای تبلیغات نامزدهای انتخابات از سوی شهرداری‌ها پیش‌بینی می‌شود گفت: همکاری مردم و نامزدها و فعالیت در چارچوب مقررات موجب برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و قانونمند می‌شود و همه باید پایبند به وظایف خود باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد تصریح کرد: نامزدهای انتخابات باید نشانی صفحه و کانال‌هایی که برای تبلیغات در فضای مجازی از ظرفیت آنها استفاده می‌کنند، را به ستاد اعلام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: