کد خبر: 4036705
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸

اعطای بیش از 1000 فقره وام قرض‌الحسنه به قرآنیان یزدی

مدیرعامل اتحادیه‌ قرآنی استان یزد با اشاره به تشکیل صندوق حمایت از مؤسسات و فعالان قرآنی از اعطای بیش از ۱۰۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه از سال ۸۹ تاکنون خبر داد.

حمیدرضا مطهریان، مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام حمیدرضا مطهریان، مدیرعامل اتحادیه‌ قرآنی استان یزد، شب گذشته، 26 بهمن ماه در دیدار اعضای هیئت مدیره این اتحادیه با مهران فاطمی، استاندار یزد با ارائه گزارشی از انجام فعالیت‌های قرآنی ادارات و نهادهای استان توسط اين اتحاديه اظهار کرد: هم اکنون ۱۳۰ مؤسسه قرآنی و ۱۰۵ خانه قرآن در سطح استان وجود دارد كه بيش از ۵۰ هزار نفر علاقه‌مند به حفظ، قرائت، تفسير و فعالیت‌های قرآنی به‌ صورت مستمر با اين مؤسسات در ارتباط هستند.

مطهريان با اشاره به اینکه اتحادیه بهترین مکان برون سپاری فعالیت‌ها است گفت: اتحادیه شکل گرفته از مؤسسات قرآنی مردمی که با علاقه در حال فعالیت هستند به نحوی همه دارایی مادی و معنوی خود را گذاشته‌اند تا فعالیت‌های قرآنی اجرایی شود.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی فرهنگی قرآن و عترت استان یزد برگزاری کلاس‌های قرآنی ویژه مناطق محروم در استان را از جمله برنامه‌ها اعلام کرد و گفت: مشکلات مالی و مالیاتی، پرداخت حقوق پرسنل و نداشتن درآمد مستمر از مشکلات عمده اکثر مؤسسات در استان است.

وی گفت: مؤسسات نیازمند حمایت مادی و معنوی هستند چرا که بار بزرگ قرآنی که در حال حاضر لازم است، از دوش دولت برداشته و در خدمت قرآن هستند.

مطهریان افزود:  تشکیل ۶۵ جلسه هیئت مدیره با ۴۰۰ مصوبه، برگزاری مسابقات در فضای مجازی، انتشار ۱۸ سری خبرنامه الکترونیکی اتحادیه، برگزاری ۱۱ همایش بزرگ جامعه قرآنی به مناسبت دهه فجر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، توزیع دو هزار جلد قرآن بین مؤسسات، تجلیل از معلمان قرآن کریم از دیگر اقدامات این اتحادیه است.

وی تشکیل صندوق حمایت از مؤسسات و فعالان قرآنی و اعطای بیش از ۱۰۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه از سال ۸۹ تاکنون، راه‌اندازی اپلیکیشن قرآنی «افق» برای اولین بار در کشور را از دیگر اقدامات برشمرد.

مطهریان با اشاره ایجاد تفاهم نامه‌های همکاری و تربیت کادر متخصص اعم از معلم، تربیت مدرس، داور را در راستای واگذاری برنامه‌های قرآنی به اتحادیه از دیگر اقدامات برشمرد و از استاندار خواست: بازدید از مؤسسات قرآنی فعال و برتر، دیدار با فعالان قرآنی استان، حمایت از صندوق قرض‌الحسنه به دنبال کمبود منابع جهت اعطای وام را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha