کد خبر: 4038952
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲

قرآن مبنای آموزش کودکان باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به سیره تربیتی که امام علی(ع) برای فرزندان خود داشتند گفت: باید با الگوگیری از این سیره تربیتی، قرآن را مبنای آموزش کودکان قرار دهیم.

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، امروز، 7 اسفندماه در دیدار با مسئولان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه کرونا فاصله ای بین مسجد، روحانیت، معنویت و مردم ایجاد کرده است، اظهار کرد: فضای مجازی این فاصله را پر کرده و از این فضا در راستای اهداف خود استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه در استان یزد 260 هزار دانش آموز داریم، افزود: فقط 10 هزار نفر از این دانش آموزان زیر پوشش برنامه‌های مختلف مذهبی و معنوی و تشکل‌ها هستند و 250 هزار دانش آموز و خانواده‌های آنها از برنامه‌های دینی و فرهنگی به دور هستند.

امام جمعه یزد با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند: مساجد سنگر هستند، گفت: باید از این سخن امام در شرایط امروز استفاده کنیم و مساجد را به سنگر تحول در عرصه‌های مختلف و انسان‌سازی و کادرسازی تبدیل کنیم. اگر در کنار مساجد یک مؤسسه آموزشی دایر شود، می‌توانیم ظرف چند سال هزاران جوان تربیت و برای آینده کادرسازی کنیم.

وی ادامه داد: این افراد از سنین و سلایق مختلف اگر در مسجد رفت و آمد داشته باشند، مرید مسجد خواهند شد و می‌توان با استفاده از ظرفیت مساجد و ائمه جماعات، جوانان تراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم.

ناصری با بیان اینکه جامعه ما برای تغییر و تحول نیازمند تحول درونی است و این تحول درونی باید از دوران نوجوانی و چه بسا کودکی انجام شود، تصریح کرد: باید از فرصت نوجوانی فرزندانمان در آموزش و پرورش استفاده کنیم. غربی‌ها از یکصد سال پیش به حذف دین و معنویت در مدارس ما پرداختند و اکنون دین و معنویت باید به مدارس بازگردد.

وی با اشاره به سیره تربیتی که امام علی(ع) برای فرزندان خود داشتند، عنوان کرد: باید با الگوگیری از این سیره تربیتی، قرآن را مبنای آموزش کودکان قرار دهیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه امروز چهره مدارس و دانشگاه‌های ما آنگونه که باید اسلامی نیست، افزود: باید کاری کنیم که فضای دانشگاه‌ها به نحوی باشد که وقتی دانشجو به آن وارد می‌شود، از نظر دینی قوی‌تر و پای‌بندتر شود. اگر انرژی که اکنون در حوزه‌های مختلف برای ترویج فرهنگ دینی و انقلابی صرف می‌شود، بخشی از آن را صرف مدارس شود، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه تعهد نیز ویژگی بسیار مهمی است که باید در دانش آموزان تقویت شود، تصریح کرد: اگر تعهد نباشد، نتیجه آن چندین سال تحصیل و استفاده از امکانات کشور در مسیر کسب تخصص و سپس مهاجرت و صرف علم و دانش کسب شده، برای بیگانگان خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha