کد خبر: 4079525
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳

۱۸۰ پروژه در طرح تحولی «یزد نوین» اجرایی می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اجرای طرح تحولی «یزد نوین» برای اولین بار در کشور گفت: این برنامه در 15 محور مشتمل بر 180 پروژه در حوزه‌های مختلف تدوین شده است.

مجید دهقانی‌زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، مجید دهقانی‌زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، 29 مردادماه در جمع خبرنگاران، کلید واژه حرکت دولت سیزدهم را تحول دانست و اظهار کرد: این حرکت مبتنی بر تحول در برنامه و بودجه به عنوان اساس حرکت این دولت است.

وی ادامه داد: روند حرکت شاخص‌های کلان نشانه میزان موفقیت دولت‌ها در سالیان انقلاب اسلامی است اما متأسفانه در سالیان گذشته با وجود هزینه‌کردهای بالا در کشور، شاهد حرکت مثبت شاخص‌های کلان نبوده‌ایم و این امر نشان می‌دهد حرکت ما در جهت ارتقای زندگی مردم نبوده است لذا دولت براساس تأکیدات مقام معظم رهبری بحث تحول به مفهوم تغییر ریل در بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی بوده است.

دهقانی‌زاده افزود: این تغییر ریل بسیار دشوار خواهد بود ولی در قالب برنامه کلانی تحت عنوان برنامه تحولی دولت مردمی نشان داده شد و قرار است از سال آینده بودجه‌ریزی در کشور براساس برنامه تحولی انجام شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اجرای برنامه تحولی یزدنوین برای اولین بار در کشور گفت: این برنامه در 15 محور مشتمل بر 180 طرح در حوزه‌های آب، اقتصاد دانش بنیان، انرژی خورشیدی، سرمایه انسانی، گردشگری، معدن، قطعه‌سازی، پوشاک، کشاورزی  و .... تدوین شده است.

دهقانی‌زاده، شاخص‌ترین پروژه‌ها را شامل شرکت هوایپمایی اختصاصی یزد با خرید هوایپمای ویژه استان برای رفع مشکلات تأخیر پروازها، توسعه انرژی خورشیدی، خط پدافندی آب، پروژه خط دوم آبرسانی از سد خرسان ۳، تأمین منابع مالی لازم برای انتقال آب از دریای عمان و … برشمرد.

وی محور یزدنوین را اهتمام به دانش بنیان‌ها و منابع انسانی بومی ذکر کرد و گفت: هر برنامه‌ای که بر این اساس طراحی و اجرا شود، استان را در تغییر این ریل کمک خواهد کرد.

دهقانی‌زاده با اشاره به وضعیت نرخ بیکاری در استان گفت: با مجموعه فعالیت‌های انجام شده، بیشترین میزان کاهش نرخ بیکاری کشور در بهار سال جاری به استان یزد اختصاص یافت و در بخش بانوان نیز کاهش 10 درصدی نرخ بیکاری زنان یزدی را داشته‌ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha