طراحی و اجرای پروژه آیه «وَ إن يكاد» توسط هنرمند یزدی
کد خبر: 4169067
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

طراحی و اجرای پروژه آیه «وَ إن يكاد» توسط هنرمند یزدی

پروژه آیه شریفه «وَ إن يكاد» به سبک نقاشی‌خط قرآنی گلستان توسط محمدمهدی راضی، هنرمند نقاشی‌خط و هنرهای تجسمی استان یزد طراحی و اجرا شد.

محمدمهدی راضی، هنرمند بین‌المللی نقاشی‌خطبه گزارش ایکنا از یزد، پروژه آیه شریفه «وَ إن يكاد» به سبک نقاشی‌خط قرآنی گلستان توسط محمدمهدی راضی، هنرمند بین‌المللی نقاشی‌خط و هنرهای تجسمی در استان یزد طراحی و اجرا شد.

محمدمهدی راضی، هنرمند نقاشی‌خط و هنرهای تجسمی در استان یزد در این زمینه به ایکنا گفت: این سبک در سال 1383 ابداع و به نمایش گذاشته شد.

این هنرمند هنرهای قرآنی که اولین ایده‌پرداز رشته‌های دانشگاهی هنرهای قرآنی در جهان اسلام است بیان کرد: این ایده توسط دانشگاه یزد و وزارت علوم و بنیادنخبگان در رشته‌های هنرهای قرآنی و ارشد نقاشی‌خط قرآنی در حال پیگیری است.

یادآور می‌شود محمدمهدی راضی از هنرمندان برجسته نقاشیخط استان یزد است که  پس از نزدیک به پنج سال تلاش توانست رشته نقاشیخط را برای دوره کارشناسی ناپیوسته به تصویب برساند و همچنین در نمایشگاه‌های مختلف بین‌المللی شرکت کرده است. اولین پروژه این هنرمند قرآنی در سال 1402 با عنوان «بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم» در ایام نوروز و به مناسبت ماه رمضان بر دیوارهای بنیاد نخبگان یزد نقش بست. 

انتهای پیام
captcha