کد خبر: 3969648
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
دانش‌آموز و نوجوان قرآنی استان یزد حمایت‌های خانواده را عاملی برای موفقیت در این عرصه دانست و با درخواستی از مسئولان، به همسن و سالانش برای ورود به عرصه قرآنی توصیه‌هایی کرد.

عامل موفقیت نوجوان قرآنی یزدی / توصیه‌ای به هم‌سن و سالانبه گزارش ایکنا از یزد، اولین جشنواره هنر قرآنی «دانش» که به همت اداره‌ قرآن، عترت و نماز اداره‌ کل آموزش و پرورش استان و با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در حال برگزاری است، به معرفی فعالان و پیشکسوتان عرصه قرآنی با هدف بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند این قشر می‌پردازد.

در دومین برنامه علی پوررضایی، قاری نوجوان یزدی به معرفی و نحوه ورود به فعالیت‌های قرآنی خواهند پرداخت که در ادامه می‌خوانید:

علی پوررضایی، دانش‌آموز پایه نهم و از قاریان ممتاز نوجوان استان یزد، در خصوص چگونگی ورود به عرصه فعالیت‌های قرآنی اظهار کرد: از سوم دبستان توسط استاد حسن‌زاده به این عرصه دعوت شدم و با تشویق‌های ایشان و حمایت‌های خانواده به طور رسمی از سال 1393 فعالیت خود در این زمینه را آغاز کردم. البته به جزء استاد حسن‌زاده، از محضر استاد کریمی‌نیا بهره‌مند شدم و با تلاش و پشتکار توانستم در مسابقات متعدد قرآنی مقام کسب کنم.

عامل موفقیت در عرصه قرآن

پوررضایی کسب رتبه هفتم در رشته قرائت در سال پنجم دبستان را اولین رتبه قرآنی خود برشمرد و گفت: در سال ۱۳۹۸ در مسابقات دانش‌آموزی کشور در رشته قرائت توانستم مقام اول را کسب کنم البته رتبه اول کشور در مسابقات اذان دانش اموزی و رتبه اول استان در مسابقات قرائت قرآن را نیز در سال‌های گذشته به دست آورده‌ام و امسال نیز با توجه به محدودیت که در برگزاری مسابقات وجود دارد که یک فرد نمی‌تواند دوسال متمادی در یک رشته شرکت کند، در رشته ترتیل شرکت کردم و امیدوارم بتوانم رتبه برتر را کسب کنم.

این دانش‌آموز قرآنی، نقش خانواده را در موفقیت‌هایش بسیار پر رنگ دانست و گفت: عامل موفقیت‌های خود را اول لطف خدا و سپس حمایت‌های پدر و مادرم می‌دانم مخصوصاً پدرم که بنده را در جلسات مختلف همراهی می‌کنند.

وی در خصوص تأثیر تلاوت قرآن با صدای خوب در جذب افراد به ویژه دانش‌آموزان بیان کرد: مسلماً در تلاوت قرآن، رعایت مواردی مهم است اما صوت برای مردم بسیار مهمتر و جذابتر است و می‌تواند مردم را به سمت قرآن هدایت کند.

پوررضایی همچنین به همسن و سالان خود توصیه کرد: در صورتی که از صدای خوبی برخوردار هستند در این مسیر گام برداشته و قطعاً در این مسیر آثار و برکات زیادی وجود دارد و آنها می‌توانند علاوه بر پیشرفت در مسیر قرآن در ثواب جذب افراد به این کتاب بزرگ الهی نیز سهیم باشند و این موضوع انگیزه کافی را برای دانش آموزان ایجاد خواهد کرد.

درخواستی از مسئولان

وی در خصوص درخواست خود از مسئولان گفت: هر چند قرائت قرآن کریم و مأنوس بودن انسان با قرآن بزرگترین جایزه خداوند به یک انسان است اما در کنار این موضوع جوایز نفیس در مسابقات دانش‌آموزی می‌تواند برای دانش آموز انگیزه مضاعف ایجاد کرده و در جذب و هدایت آنان در مسیر قرآن در ابتدای فعالیت مؤثر باشد.

این دانش‌آموز قرآنی با اشاره به خاطره‌ای از شهید حاج حسن دانش اظهار کرد: در یکی از جلسات استاد حسن‌زاده، شهید دانش حضور پیدا کردند و پس از قرائت من با اینکه هنوز ابتدای کار بودم و به خوبی تلاوت را اجرا نکردم اما من را تشویق کردند و گفتند آینده خوبی داری و این موضوع انگیزه من را بسیار مضاعف کرد.

پوررضایی خطاب به دانش آموزان گفت: شاید در مسیر قرآن مادیات زیادی وجود نداشته باشد اما قطعاً قاری قرآن در آخرت مقام رفیعی دارد و بنا بر روایات در زندگی آخرت به هر قاری یه ازای قرائت هر آیه درجه بهشتی می‌دهند و قاریان در دنیای دیگر برخلاف دنیای مادی جزو اغنیا محسوب می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: