کد خبر: 4058887
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در حاشیه کنگره کشوری شهدای روحانی در شهر قم، از تألیف 20 عنوان کتاب در معرفی شهدای روحانی استان خبر داد.

مهدی قره‌چاهی، مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان یزد به گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام مهدی قره‌چاهی، مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان یزد، امروز، 1 خردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی در شهر قم اظهار کرد: در حاشیه کنگره کشوری، اقداماتی در سطح استان و شهرستان‌ها نیز در حال برگزاری است.

وی با اشاره به سرکشی از خانواده‌های شهدا گفت: تاکنون از 68 خانواده شهدای روحانی سرکشی و دیدار صورت گرفته است، هر چند اکثر والدین شهدا فوت شده‌اند، اما این اقدام در حال برگزاری و با سرعت عمل بیشتری صورت خواهد گرفت.

قره‌چاهی با اشاره به برگزاری نمایشگاه استان یزد در شهر مقدس قم و در مصلای نماز جمعه این شهر گفت: این نمایشگاه از 31 اردیبهشت ماه افتتاح شده و به معرفی شهدای روحانی استان می‌پردازد.

وی نصب تمثال شهدای روحانی و تصاویر علمای یزد و فعالیت آنان در دفاع مقدس، اختصاص غرفه‌ای با عنوان «سنگر دیروز و سنگر امروز»، معرفی شهدای سادات، فرمانده، غواص و...، تصویرسازی شهدا با حضور هنرمندان استان و ... را از جمله غرفه‌های این نمایشگاه دانست و گفت: این نمایشگاه تا هشتم خردادماه برای بازدید عموم دایر است.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان یزد با اشاره به اینکه در برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده اقدامات پس از کنگره کشوری نیز ادامه داشته باشد گفت: برگزاری یادواره شهدای روحانی استان در شهریورماه، همایش بزرگ تبلیغ در دفاع مقدس به همت سازمان تبلیغات اسلامی، تهیه و پخش مستند شهدای روحانی از رسانه ملی، تألیف 20 عنوان کتاب و ... از جمله اقداماتی است که در سال جاری اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: