کد خبر: 4060303
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۶

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، موضوع کتاب و میراث مکتوب رضوی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تولیدات مکتوب یکی از مهمترین محورهای تولیدات فرهنگی و هنری به شمار می‌رود.

محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)به گزارش ایکنا از یزد، محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، شب گذشته، 7 خردادماه در مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره میراث مکتوب رضوی و چهارمین دوره کتاب سال استان یزد؛ جایزه ویژه شهید صدوقی اظهار کرد: علم و هنر از کلیدهای اصلی خدمت به اهل بیت است و اینکه با روشی مناسب، فرهنگ اهل بیت را به اقشار مختلف برسانیم، بسیار ارزشمند است.

برازش افزود: هنر ما باید این باشد که برای طیف‌های مختلف از مخاطبان نسبت به تهیه کالا و محصول و محتوای علمی و فرهنگی اقدام و بتوانیم آنها را جذب کنیم.

وی با اشاره به اینکه تولیدات مکتوب از محوری‌ترین تولیدات فرهنگی است گفت: میراث مکتوب در بخش‌های مختلفی از نمایشنامه تا داستان و فیلم را در برمی‌گیرد لذا بحث کتاب و میراث مکتوب رضوی بسیار حائز اهمیت است.

برازش ادامه داد: استان یزد هم به لحاظ جغرافیایی و هم معنوی قلب ایران بوده و در کشور جایگاه ویژه ای دارد و امیدواریم این جایگاه همیشه حفظ شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) بیان کرد: در پتانسیل‌هایی که در هر استان وجود دارد، نسبت به برگزاری جشنواره‌های فرهنگی اقدام شد که استان یزد به عنوان میزبان دومین دوره میراث مکتوب رضوی انتخاب شد، همچنین برگزاری دوره‌های کتاب سال که اکنون چهارمین دوره را پشت سر می‌گذارد، نقش مهمی در گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی داشته و دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: