کد خبر: 4068498
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶

امامزاده ابوالقاسم(ع) نصرآباد با اجرای ۸ برنامه به استقبال عید غدیر می‌رود

مدیر مرکز افق امامزاده سید ابوالقاسم(ع) دهستان نصرآباد شهرستان تفت از اجرای هشت عنوان برنامه با شعار «وارثان غدیر منتظران ظهور» به مناسبت عید غدیرخم خبر داد.

امامزاده ابوالقاسم(ع) نصرآباد با اجرای 8 برنامه به استقبال عید غدیر می‌رودسیدمهدی میری، مدیر مرکز افق و عضو هیئت امنا امامزاده سیدابوالقاسم(ع) دهستان نصرآباد شهرستان تفت در گفت‌وگو با ایکنا از یزد، با اشاره به برنامه‌های این آستان به مناسبت عید غدیرخم اظهار کرد: آستان مقدس امامزاده سید ابوالقاسم(ع) دهستان نصرآباد هشت عنوان برنامه را با شعار «وارثان غدیر منتظران ظهور» در دستور کار قرار داده که به مناسبت عید غدیرخم اجرایی خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه روستاهای متعدد  و مکان‌های زیادی در دهستان  وجود دارد، این آستان مقدس قصد دخالت در امور فرهنگی هیچ کدام یک از این اماکن را ندارد ولی اگر کسی از ما درخواست همکاری را داشته باشد، در حد توان با آنها همکاری خواهیم کرد.

میری افزود: برنامه عید غدیرخم در قالب سه مسابقه در بستر فضای مجازی شامل مسابقه تعریف واقعه غدیر و شعرخوانی درباره غدیر و امام علی(ع) ویژه سنین زیر 13 سال، مسابقه کتابخوانی ویژه سنین بالای 14 سال  و مسابقه ساخت کلیپ برای عید غدیر  برای دوستداران برنامه ریزی شده است.

مدیر مرکز افق و عضو هیئت امنا امامزاده سید ابوالقاسم(ع) دهستان نصرآباد شهرستان تفت برگزاری شب شعر غدیرخم برای اولین بار در سطح دهستان را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: این برنامه نیز با حضور عموم مردم در شام ولادت امام هادی(ع)، روز جمعه ۲۴ تیر ماه برگزار خواهد شد. 

وی ادامه داد: سه عنوان برنامه به صورت جشن خواهیم داشت که در روز عید غدیر از ساعت 12 الی 14 میزبان عموم اهالی ولایت‌مدار در این آستان هستیم و بعداز ظهر عید نیز کاروان خودرویی از دو مسیر مشخص شده برای عرض تبریک به امامزاده واجب تعظیم تدارک دیده شده است. 

میری با اشاره به برگزاری جشنی در روز پنجشنبه، 30 تیرماه از ساعت 9شب در قالب جشن عید مباهله خبر داد که با سخنرانی، اهدای جوایز مسابقات عید غدیر همراه خواهد بود.

وی مهمترین برنامه این آستان را اطعام عید غدیر برشمرد که همه دوستداران امام علی(ع) می‌توانند نذورات خود را به نیت ظهور امام زمان(عج) و سلامتی آن حضرت اهدا و در ثواب اطعام این روز  شریک شوند.

مدیر مرکز افق و عضو هیئت امنا امامزاده سید ابوالقاسم(ع) دهستان نصرآباد شهرستان تفت با تقدیر و تشکر از تمامی عوامل اجرایی این برنامه گفت: دهیاری روستای صالح آباد جهت برگزاری جشنواره اطعام علوی در روز  غدیر از این آستان مقدس درخواست همکاری داشته‌اند که مقرر شد با تمام توان برای هر چه باشکوه‌تر شدن این روز همکاری لازم را داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :