کد خبر: 4089060
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸

ارائه ۵۴۷ مشاوره حقوقی به ایثارگران استان یزد

مسئول دفتر حمایت حقوقی و قضایی ایثارگران استان یزد از ارائه ۵۴۷ مشاوره حقوقی و ارشادات قضایی در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

محمدرضا زارع، مسئول دفتر حمایت حقوقی و قضایی ایثارگران استان یزدبه گزارش ایکنا از یزد، به نقل از روابط‌عمومی دادگستری، محمدرضا زارع، مسئول دفتر حمایت حقوقی و قضایی ایثارگران استان یزد اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال 547 مشاوره حقوقی و ارشادات قضایی به ایثارگران استان ارائه شده است.

وی ادامه داد: در این مدت 66 پرونده تشکیل شده که از این تعداد 38 مورد آن مربوط به پرونده‌های با موضوع حقوقی و مابقی مربوط به پرونده‌های کیفری است. از تعداد 205 موجودی پرونده، 33 فقره پرونده مختومه شد و در حال حاضر 172 فقره پرونده در جریان است.

این مقام مسئول از مطالعه 59 فقره پرونده به منظور مشاوره و ارشاد قضایی خبر داد و تصریح کرد: از تعداد افراد مشاوره شده 38 نفر بسیجی فعال، 20 نفر رزمنده و 8 نفر جانباز هستند.

زارع با اشاره به اینکه آموزش همگانی حقوقی به منظور تحقق حقوق شهروندی امری بسیار ضروری است بیان کرد: هدف اصلی و رویکرد دفتر مشاوره حقوقی و قضایی رزمندگان و ایثارگران استان یزد، صلح و سازش و کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha